איילת שקד
איילת שקדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד השתתפה בכנס ראשי המועצות האזוריות וסגניהם, של מרכז השלטון האזורי בישראל, שמתקיים היום (ה') במועצה האזורית גולן.

שקד סיפרה כי עוד החודש תעבור החלטת ממשלה שבמסגרתה יוקמו בין שבעה לשנים עשר יישובים חדשים בנגב.

"אני נלחמת בהרבה מאוד גורמים שמתנגדים לזה אבל אני חושבת שזה מעשה חשוב הכרחי, לחיזוק הנגב ועכשיו יש מצוקת דיור, מה יקרה כשיגיעו אלינו עולים חדשים מאוקראינה ורוסיה. אם עד עכשיו ניסינו לבנות בצורה הכי מהירה שיש, למרות שאנחנו בפול גז עכשיו נצטרך אפילו עוד יותר. ולבנות בהליך אגרסיבי ומהיר, כמובן לעבות את היישובים הקיימים".

השרה קראה לראשי המועצות האזוריות להיערך לקליטת עולים חדשים: "אנחנו חושבים שיגיעו עשרות אלפים אם לא מאות אלפי עולים מרוסיה, אוקראינה וחבר העמים. אתם במועצות האזוריות יכולים לעזור בקליטה".

על הרפורמה בחקלאות אמרה השרה שקד: "אנחנו רואים עכשיו כמה חשוב הביטחון התזונתי. הסדר העולמי יכול להשתנות ביומיים וישראל צריכה להיות עצמאית גם בתחום הזה. אני מקווה ומאמינה שיגיעו לרפורמה טובה שתעצים את החקלאות ולא תעשה נזק".

שי חג'ג' יו"ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים הודה לשרה וביקש כי תפעיל את השפעתה כדי למנוע את הפגיעה בעצמאותה של ישראל לייצר לעצמה מזון טרי: "רק הבוקר קראנו על עלייה של 37% במחירי הביצים המיובאות מאירופה, בשל המלחמה במזרח אירופה. ישראל חייבת להיות עצמאית בייצור המזון הטרי לתושביה".