בן אנד ג'ריס
בן אנד ג'ריס צילום: ISTOCK

פרקליטיו של אבי זינגר, מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, הגישו היום (חמישי) תביעה בשמו לבית המשפט בניו ג'רזי נגד חברת יונילוור העולמית בטענה כי דרישתם מזינגר שלא למכור את מוצרי החברה בחלקים מירושלים וביהודה ושומרון, מנוגדת לחוק הישראלי והאמריקני.

בתביעתו, מבקש זינגר מבית המשפט בניו ג'רזי להתערב בנושא ולקבוע כי דרישת יוניליוור נוגדת את החוק האמריקני והישראלי.

הפרקליטים יבקשו מבית המשפט הפדרלי בארה"ב להכיר בסיום החוזה של יוניליוור מול החברה הישראלית כצעד בלתי חוקי. הם יתבעו גם להוציא צו מניעה נגד דרישת יוניליוור ולאפשר את זינגר את המשך פעילות מפעל בן אנד ג'ריס ישראל, בכל רחבי הארץ.

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בניו ג'רזי, שם ממוקם מטה יוניליוור ארה"ב.

אבי זינגר
אבי זינגר צילום: אלעד גוטמן

זינגר אמר לאחר הגשת התביעה: "אני מצפה מבית המשפט למנוע את סיום החוזה איתי בעקבות סירובי לדרישתה הלא חוקית של יוניליוור שהיא בניגוד מוחלט לחוק הישראלי והאמריקאי. יוניליוור שסופגת מכה אחר מכה מאז ההכרזה השערורייתית והמנוגדת לחוק, תאלץ להתמודד כעת עם הליך משפטי וציבורי משמעותי. לחרם על ישראל יש מחיר כבד וזה הזמן של יוניליוור לחשב מסלול מחדש ולאפשר לבן אנד ג'ריס ישראל להמשיך ולמכור גלידה בכל חלקי ישראל".

"אני קורא להנהלת יוניליוור: השאירו את הגלידה מחוץ לפוליטיקה", הוסיף.

נזכיר כי בחודש יולי 2021 הודיעה יוניליוור העולמית כי היא דורשת מאבי זינגר, הבעלים והמנכ"ל של בן אנד ג'ריס ישראל, המעסיק 169 עובדים בפריפריה, להפסיק למכור בחלקים מירושלים ובשטחי יהודה ושומרון, ולאור סירובו לדרישה – הודיעה כי החוזה עמו לא יחודש בסוף שנת 2022. בחצי השנה האחרונה, באמצעות שיתוף פעולה עם 33 מדינות בארה"ב שחוקקו חוקים נגד חרם על ישראל, הצליחו משרד החוץ והקהילות היהודיות לגרום לכך שמדינות כמו ניו יורק, ניו ג'רזי, פלורידה, אלינוי, טקסס, אריזונה ועוד יפעילו את חוקי החרם כנגד יוניליוור אשר הובילו למשיכת השקעות, אחזקות וקרנות פנסיה בשווי של כמיליארד דולר עד כה. ברקע הדברים, חצי שנה בדיוק לאחר הכרזת יונילוור קרסה ב-20.7% המהווים ירידת ערך המניה בשווי של 26 מיליארד דולרים.