ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץצילום: פלאש 90

שר החוץ לשעבר ח"כ ישראל כ"ץ (הליכוד) תקף הערב (מוצאי שבת) את ראש הממשלה נפתלי בנט שנפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

בריאיון לחדשות 12 אמר "כדי שאדם יהיה מתווך צריכה להיות לו או יוקרה בינלאומית יוצאת דופן".

"או ראיה של פוטין כמו שהיה לגבי נתניהו – שיש לו יכולת להשפיע על נשיא ארצות הברית. מה לישראל יש להידחף עוד ועוד פנימה? האמריקנים לא צריכים את בנט שיתווך, יש כאן אירוע שנשיא ארצות הברית מנהל באופן אישי, יש כאן בכירים בממשל האמריקני, יש כאן את ראשי נאט"ו, יש את האיחוד האירופי, בוודאי שבנט נדחף. אין סיכוי שבנט – שביידן לא ענה לו מספר חודשים בטלפון בסוגיה האירנית – הוא יחשב בעיני פוטין כמי שיש לו יכולות להשפיע על הנשיא".

"מה שהממשלה הייתה צריכה לעשות זה להתכנס לפני המשבר ולקבל החלטות לגבי האסטרטגיה של ישראל. בתחום המדיני – קודם כל תיאום מדיני עם ארה"ב, בת הברית הגדולה והיחידה שלנו בעצם. בתחום הביטחוני – תיאום עם רוסיה שיש לה נוכחות צבאית בסוריה, זירה מאוד חשובה לנו בגלל ההקשר האירני. הדבר השלישי, התחום הכלכלי – להיערך לווידוא של אספקת מלאים, כל הנושא של יוקר המחיה שמחריף".

כ"ץ התייחס בריאיון גם להחלטתו של שר החוץ לפיד מוקדם יותר השבוע שלפיה ארדן לא דיבר בהצבעה באו"ם על גינוי הפלישה הרוסית לאוקראינה, אלא סגניתו. "אני חושב שקודם כל הייתה כאן פוליטיקה קטנה", אמר. ארדן יודע למלא את תפקידו ולהוביל מדיניות. אם רצו לפגוע בו פוליטית – זה מיותר וקטנוני. ואם רצו לשנמך את הדרג המדיני, שרק הסגנית תדבר – זו שגיאה מוחלטת".