מערכת סולארית
מערכת סולארית צילום: איסטוק

זהו שיאה של המהפכה הירוקה בעולם; בכל יום מצטרפים לחגיגה עסקים ופרטיים שמבינים את החשיבות הרבה שבשמירה על הסביבה, ואת העובדה שאם לא נעשה כן, אנו עלולים לאבד את כוכב הלכת שהוא הבית.

כך, פאנלים סולאריים הפכו למראה שכיח בערים ובכפרים, והם הופכים פופולאריים יותר ויותר. ניקוי פאנלים סולאריים הוא הכרחי כחלק מהתחזוקה שלהם, כשהמטרה היא כמובן ליהנות מהם במשך שנים ארוכות.

הפאנלים הסולאריים הם גופים שקולטים את האנרגיה הנפלטת מהשמש, ומתרגמים אותה לכדי חשמל. ההבדל בינם ובין חשמל קלאסי, הוא שהתהליך ידידותי לסביבה וירוק לחלוטין, ועל הדרך כבונוס, גם חוסך עלויות רבות. כאמור, פאנלים סולאריים מתאימים לבתים פרטיים, לתעשייה ואפשר אפילו להתקין אותם על גבי קראוונים על גלגלים בזמן טיול ארוך וקמפינג.

איך בעצם מתבצע ניקוי פאנלים סולאריים?

הטכנולוגיה עליה מבוססים הפאנלים הסולאריים הולכת ומשתכללת, אך אי אפשר להתכחש לעובדה שכיום, רכישה של פאנלים נחשבת להשקעה של ממש. כך, חשוב מאוד להקפיד על ניקוי פאנלים סולאריים ולהבטיח שההשקעה הרבה תשתלם ואם אפשר, לאורך כמה שיותר זמן. אז איך מנקים את הפאנלים הסולאריים?

ראשית נציין שהשאיפה היא לעשות זאת כמה פעמים בשנה, ולשמור על תפוקה יעילה יותר של הפאנלים במקום. הסיבה לכך היא שפאנל מלוכלך ומכוסה אבק, קולט הרבה פחות את קרני השמש ובנוסף לכך, הוא עלול להיהרס בשל אבק ובלאי. למרבה המזל, גם אפשרויות הניקוי של הפאנלים השתכללו וכיום אפשר לסיים את המשימה בפחות מחצי שעה ובאופן עצמאי, ללא התעסקות ארוכה בטלפונים לאנשי מקצוע!

תכירו, מערכת R-2 היא הפתרון שישנה את חייכם:

  • ניקוי יסודי – המערכת כוללת מברשת תלת מימדית ולה חמש פיאות. המשמעות היא, שניתן להגיע בקלות לכל שטח הפאנל ולנקות אותו ביסודיות ובמהירות. בנוסף, המברשת מחובר למוט אותו ניתן לכוון למרחק של בין 1.2-5 מטרים! רק כדי לעשות סדר, הסטנדרט הקיים בשוק הינו 2.5 מטר.
  • חיסכון במים – איך זה קורה? ובכן, המערכת כוללת גם צינור מים באורך 5 מטרים שניתן לחבר לכל ברז, וכך להזרים מים לניקיון יסודי, מהיר ויעיל יותר.
  • חסכון בזמן – מלבד העובדה שמדובר בעבודת ניקיון של חצי שעה בלבד, נחסך גם הזמן היקר שמתבזבז על חיפוש ויצירת קשר עם אנשי מקצוע. מדובר על ניקוי פאנלים סולאריים והדבר האחרון שנרצה הוא להזמין איש מקצוע בינוני שלא רק שאינו יודע לבצע את העבודה, אלא גם עלול ממש להזיק לפאנלים. במקום להיכנס ללחץ, תוכלו פשוט לנקות את הפאנלים באופן עצמאי מתי שרק תרצו.

קצת בהרחבה על השפעת הלכלוך על הפאנלים הסולאריים

אוקיי, אנחנו יודעים כי ניקוי פאנלים סולאריים הוא הכרחי כדי לשמור עליהם, אבל אולי כדאי להרחיב מעט בנושא. כאמור, על גבי הפאנל מצטבר אבק ולכלוך ואם ניתן לאלו להישאר במקומם יותר מידי זמן, הדבר עלול ממש לפגוע בפאנלים הסולאריים שלנו. הסיבה לכך היא שלאחר זמן מה, מצטברים כל כך הרבה אבק ולכלוך עד שהתאים בפאנלים פשוט לא מצליחים לקלוט מספיק קרני שמש, ובהמשך ישיר לכך לא מצליחים להפיק חשמל כמו שצריך.

זה קל כל כך לשמור על הפאנלים הסולאריים, מה שאומר שלא נשארת סיבה אמיתית מדוע לא להצטרף סוף סוף למהפכה הירוקה שכולם מדברים עליה וליהנות מחשמל טבעי יותר, וחשבון חשמל נמוך יותר, בלי להשקיע בתחזוקה מסובכת. עם המערכת החדשנית הזו, הפאנלים יישארו נקיים וישמרו על האיכות שלהם לאורך זמן רב יותר.