יעקב וידר
יעקב וידר צילום: הליכוד בבני ברק

בעקבות פנייתו של יעקב וידר, חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת הליכוד, למשרד הפנים - לראשונה בתולדות בני ברק תקציב העירייה לא יאושר, וראש העירייה אברהם רובינשטיין, למרות התנגדותו, יאלץ לקיים דיון חוזר במועצת העיר על התקציב.

במהלך הדיון החוזר יעלו לדיון והצבעה אלפי ההסתייגויות שהגיש וידר על תקציב העירייה בשם תושבי העיר.

לפני חודשיים התקיימה ישיבת מועצת העיר בני ברק שנועדה לאשר את בקשת ראש העירייה לאשר את תקציב העירייה לשנת 2022, על סך של כמיליארד ושש מאות מיליון שקלים.

חבר המועצה וידר פנה למשרד הפנים בדרישה שלא ייאשר את התקציב וטען כי נפלו פגמים קשים בהליך ההצבעה והדיון על התקציב, ואלפי ההסתייגויות שהגיש בשם התושבים כלל לא הועלו להצבעה, בניגוד לחוק.

וידר הוסיף וטען כי "במקום להשקיע בתיקון התשתיות המרוסקות של בני ברק, קיצצו כ-50% בתקציבי התשתיות והפיתוח, כך גם קוצצו התקציבים ל’חזות העיר’ ופינוי האשפה, לחינוך המיוחד ולמרכזי יום לקשיש. והיכן כן העלו? בתקציבים ללשכות, לארוחות ולכיבודים, הוסיפו עוד אלפי עובדי כוח אדם עלומים, התקציב ל’שוחטים’ העלומים זינק, סעיף ‘הוצאות שונות’ כמעט הכפיל את עצמו. גם תקציב הפרסום ויחסי הציבור עלה בעשרות אחוזים”.

משרד הפנים הקצה לראש העיר שבוע להשיב, ובתגובתו למשרד הפנים הודיע ראש העיר כי הוא מתנגד לביטול התקציב, אולם משרד הפנים לא קיבל את התשובה, וראש העיר ייאלץ לקיים דיון חוזר על התקציב והצבעה על אלפי ההסתייגויות שהגיש וידר.

בתגובה להודעת משרד הפנים, אמר חבר המועצה יעקב וידר כי "נגמרה התקופה שבה העסקנים העבירו בשקט את כספי התושבים לאן שבא להם. גם אם אני יחיד והם רבים - הצדק בצד שלנו, תושבי בני ברק, ועוד השבוע הם יאלצו לבוא לדיון מעמיק והצבעה על הסתייגויות התושבים ולהסביר לאן נעלם הכסף".