משפחת בנט
משפחת בנטצילום: אריאל זנדברג

אסתר בחרה ללבוש מלכות עוד לפני שהיא הפכה להיות מלכה. עוד לפני שהמלך הושיט לה את השרביט. היא לא ידעה שזה מה שיקרה. היא לבשה מלכות, וברגע שאישה לובשת מלכות היא מייצרת מציאות.

ברגע שאת יודעת שמה שהחלטת הוא הדבר הנכון עבורך, אף אחד לא יכול עלייך.

כשהילדים שלי היו קטנים היה לי מאוד חשוב לאסוף אותם מהגן, לבלות איתם, ולהיות אמא הכי טובה שאני יכולה להיות. אבל היה בי גם הלחץ שאני חייבת להגשים את עצמי ולהמשיך ולהתפתח אישית. כל הזמן הייתי בחוויה של הפסד וברגשות אשמה.

אם הייתי בעבודה, הרגשתי שאני מפסידה את הילדים, ואם הייתי עם הילדים, הרגשתי שאני לא מספיק משקיעה בעבודה. וכך, גם כשהייתי עם הילדים הייתי בחוסר שקט. לא משנה לאן הסתכלתי ראיתי הפסד.

במשך שנים פחדתי לעזוב את העבודה ולסגור את העסק שהיה לי כי הרגשתי שזה ייחשב שנכשלתי, ולא הייתי מסוגלת להיות במקום הזה.

ואז החלטתי לעזוב והתחלתי ללמוד הדרכת הורים. עבדתי קשה וגיליתי שיש לי את היכולת לעזור ולתרום לאחרים.

התחום הזה משך אותי ומצאתי את עצמי משקיעה מאוד, נהנית ומרגישה שאני מתפתחת וגם משפיעה לטובה על הרבה משפחות. איכשהו, יום אחד, הפסקתי להרגיש רגשות אשם כשפגשתי את הילדים שלי בסוף היום - גם כשהיו יותר שעות עם בייביסיטר.

כשנכנסתי לבית מלאת שמחה, מתוך מה שאני יצרתי, אז כל מה שרציתי היה רק להרעיף עליהם אהבה. היו לי אנרגיות להשקיע בהם, והרגשתי שאני אמא טובה יותר עבורם משהייתי אי פעם.

היום אני מבינה שהיה לי צורך להיות בעבודה שמאפשרת לי להתפתח ולהגשים את עצמי, מה שהעבודה הקודמת לא עשתה. כשהייתי במקום הנכון לי - זה היה נכון לכולם.

לכל אישה זה יכול להיות דבר אחר, לאחת, הדבר הנכון יהיה להיות רק עם הילדים, לאחרת, זה יהיה קריירה. כשאני עושה את הדבר שאני מאמינה בו אני לובשת מלכות. כשאני שלמה עם מה שאני עושה ועם מה שבחרתי, גם שאר בני המשפחה יהיו שמחים.

היכולת שלנו להפוך מנשים מנוהלות, ואולי גם עצובות, לנשים שמחות שמובילות שינוי עם כל העוצמה שאנחנו צריכות להביא לעולם, קשורה לכמה אנחנו מגבות את עצמנו ומבינות שהטוב שלנו תלוי רק בנו.

הבעיה היא שאנחנו חיות בחוויה שאין לנו בחירה, אבל זה לא ככה! אסתר בחרה את הבחירה שלה ובאותו רגע היא הפכה למלכה. היא הייתה נכונה לכל מה שיבוא, עם האמונה שהיא עושה את הדבר הנכון - והצליחה.

שיהיה לכולכן יום אישה שמח ופורים שמח.