עו"ד ברק כהן
עו"ד ברק כהן צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פעיל השמאל עורך הדין ברק כהן נחקר היום (שני) בתחנת המשטרה בתל אביב בגלל תמונה שהעלה לרשת החברתית.

כהן התחפש לשוטר ופרסם את התמונה בטוויטר, במסגרת הצילומים לעונה השנייה של "מנאייכ", סדרה שיצר רועי עידן.

"עכשיו תחשבו שאני צוחק או בודה מלבי", כתב כהן בטוויטר. "הבוקר נחקרתי בגין ביצוע עבירה כי העליתי את התמונה הזאת לרשתות. תמונה בה אני לבוש כשוטר במסגרת תפקיד אורח בסדרה מנאייכ 2. במשטרה של עמר בר לב האפס המושתן, התחילו לחקור דמויות בדיוניות מסדרת טלוויזיה".

"הזמינו אותי אתמול לחקירה על משהו אחר", סיפר כהן לחדשות 12. "ואז השוטר שחקר אותי שלף תמונה שלי במדי שוטר ואמר לי שזו עבירה".

"ניסיתי להסביר לו שמדובר בסיטואציה שבה אני שחקן אורח", תיאר. "התמונה שהוא הראה הייתה חתוכה, בלי רועי עידן התסריטאי והיוצר שהיה מצולם איתי. הוא אמר 'מה אני יכול לעשות, אלה השאלות שהתבקשתי לשאול אותך'".

בעונה החדשה של "מנייאכ", שהצטלמה בחודשים האחרונים, משתתף כהן בפרק אחד, "יש לי שתי שורות", כשהוא מגלם שוטר בדרגת רס"ם העונה לשם רסאם חמדאני. העונה הראשונה של "מנאייכ" היתה הצלחה מסחררת ושודרה ב"כאן". הסדרה עוסקת בחקירה שמנהלת מח"ש, בחשד שמפקד תחנת משטרה מעורב בפשעים חומרים בשיתוף פעולה עם משפחת פשע.

רועי עידן יוצר הסדרה ''מנאייכ'' הגיב בטוויטר: "לא להאמין''. בהמשך כתב: ''ברק דווקא משחק שוטר משרת ציבור למופת, אולי זאת העבירה''. פרשן חדשות 12 עמית סגל הופתע גם הוא וכתב "מטורף".

ממשטרת ישראל נמסר: ''ב-24/2/22 הוגשה במשטרת ישראל תלונה שעניינה, בין היתר, העלבת עובד ציבור והדחת עד בגינה זומן עו"ד ברק כהן לחקירה שארכה כשעה, ובסיומה שוחרר''.