מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר
מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלרצילום: ערוץ 7

ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה מינו היום (ב׳) את מאיר שפיגלר לראש צוות המשימה הלאומי לקליטת עלייה מאוקראינה, רוסיה ומדינות חבר העמים.

שפיגלר (63), בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במינהל עסקים, מכהן כיום כמנכ"ל הביטוח הלאומי. בעבר שימש כמנכ"ל הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) ומנכ"ל משרד הדתות.

במסגרת תפקידו, יתכלל שפיגלר את הטיפול הממשלתי בקליטת עולים מאוקראינה, רוסיה ומדינות חבר העמים בתיאום עם כלל הגורמים, בהם משרדי הממשלה הרלוונטיים, הסוכנות היהודית, נתיב ועוד, ובכפיפות לראש הממשלה.

ראש הממשלה בנט: "מדינת ישראל קמה כדי להיות המקום הבטוח ביותר בעולם לעם היהודי - זו ליבת הייעוד שלנו. יהודים שבורחים ממקומות סכנה צריכים לדעת שיש להם דלת פתוחה ובית חם, אסור שהבירוקרטיה הפנימית שלנו תציב מכשולים. כדי לרכז את הנושא ולהוביל אותו בתיאום עם כל הגורמים, החלטנו למנות היום את מאיר שפיגלר כראש הצוות שיוביל את המאמץ הלאומי. מאיר הוא איש עשייה שמשרת את מדינת ישראל בשורה של תפקידים במגזר הציבורי. ביחד, נעמוד במשימה הקדושה הזו גם הפעם".

שרת העלייה והקליטה תמנו-שטה: "השעה הקשה של יהודי אוקראינה היא שעת הרצון והמבחן שלנו. צפי העליה של יהודים וזכאי חוק השבות מאוקראינה והמדינות השכנות, על-פי הגורמים המומחים, יגיע לעשרות ואף מאות אלפים. לצורך קליטה מהירה וטובה נדרש מאמץ של כלל משרדי הממשלה וגורמי העלייה. בשל כך, אני שמחה שראש הממשלה החליט במשותף איתי שנקים צוות שליטה מרכזי לניהול המבצע, בהתאם להנחיות ולהובלה משותפת של משרד רה"מ ומשרד העלייה והקליטה. אני מברכת את מאיר שפיגלר על שנרתם למשימה הלאומית ולמחוייבות לתכלית והחזון של מדינת ישראל כביתו של כל העם היהודי".