נפתלי בנט בישיבת הממשלה
נפתלי בנט בישיבת הממשלהצילום: ערוץ 7

משרד ראש הממשלה פרסם היום (ראשון) לציבור את ספר תכניות העבודה הממשלתי לשנת 2022. הספר כולל בתוכו 47 יחידות – כלל משרדי הממשלה, יחידות סמך ותאגידים סטטוטוריים. הספר כולל כ-500 יעדים ממשלתיים וכ-2,500 מדדים לביצוע.

ספר תכניות העבודה מתפרסם לאחר שלא התפרסם משנת 2019 בעקבות מערכות הבחירות. פרסום הספר מהווה רכיב נוסף בהחזרת המערכות הציבוריות לתפקוד סדיר ולסנכרון הפעילות הממשלתית.

תכניות העבודה נבנו על בסיס מדריך התכנון הממשלתי, התכניות כוללות את מטרות ויעדי המשרדים ואת עיקרי התכנון המשרדי לשנת 2022.

לאחר פרסום עיקרי המדיניות בחודש ספטמבר, תכניות העבודה פורטות את עיקרי המדיניות ואת תקציב המדינה למשימות אופרטיביות ומדדי הצלחה ברורים. בתום השנה יפורסמו בשקיפות גם מדדי העמידה ביעדים ובמדדים שפורסמו היום.

פרסום ספר תכניות העבודה והבקרה שתעשה עליו, נועדו לאפשר לציבור הרחב ולגורמים נוספים לבחון את התחייבות משרדי הממשלה ולשפר את אחריותיות משרדי הממשלה לטובת שיפור השירות הממשלתי לציבור.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר כי "כפי שאי אפשר להנהיג ספינה ללא מצפן, כך גם שרי הממשלה צריכים להגדיר - לעצמם ולציבור - מהן המטרות ותכניות הפעולה שלהם במשרדים השונים. יצירת הספר מרכזת ומסדרת את עבודת הממשלה כגוף אחד עם מטרות משותפות ומדיניות סדורה".

"היעדים המתוארים כאן הם ברי ביצוע מחד, ושאפתניים מאידך. הם משקפים את משימותיה הגדולות של ממשלת ישראל בראשותי - חיזוק מדינת ישראל וביצור עוצמתה הבטחונית והכלכלית, לצד דאגה לאזרחים ושיפור איכות חייהם. ב-9 החודשים שחלפו מאז הקמת הממשלה, עשינו רבות למען אזרחי ישראל בשורה של תחומים - מיוקר המחייה, דרך המאבק בפשיעה הערבית ועד ניהול הקורונה ללא סגרים, כאשר הרשימה והמלאכה עוד ארוכות. נמשיך בכך במלוא המרץ".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יאיר פינס הוסיף, "תכניות העבודה המפורטות בחוברות זו, משקפות את הפעילות האינטנסיבית של הממשלה לשנה הקרובה, בהתמודדות עם האתגרים השונים, והצעדים הנדרשים לטובת צמיחתה של מדינת ישראל. לאחר שנתיים בהן לא פורסמו תכניות עבודה מסודרות לממשלה, משרד ראש הממשלה ריכז את העבודה הקריטית הזו, בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל של משרדי הממשלה, לטובת עבודה ממשלתית משותפת ופרודוקטיבית".