אוהדי בית"ר
אוהדי בית"רצילום: בית"ר ירושלים, האפליקציה הרשמית

נשבר שיא קהל הצופים של כל הזמנים במגרשים במחזור משחקים אחד. עונת 2019/20 הייתה עונה היסטורית, כאשר רגע לפני פרוץ נגיף הקורונה לחיינו, נשבר בעונה זו שיא הצופים שהגיעו למשחקי הכדורגל במחזור משחקים אחד, כאשר 77,541 צופים הגיעו אל המחזור השני של אותה עונה.

ואז הגיעה הקורונה. העולם כולו עצר מלכת, משחקי הכדורגל איתם וכשאלה חזרו, הם חזרו ללא הדבר היחיד שהמשחק הומצא בשבילו - קהל האוהדים.

הערב (שני) נשבר השיא מעונת 2019/20, כאשר אל המשחק הנועל של המחזור ה-25 בליגת העל בכדורגל, המתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב בין מכבי המקומית לבית"ר ירושלים, הגיעו כ-25,000 אוהדים.

בכך, עומד מספר האוהדים שהגיעו אל משחקי המחזור הנוכחי בליגת העל בכדורגל ל-82,684.

לשם השוואה, השיאים שקדמו לכך היו 55,675 צופים בעונת 17/18 ו66,125 צופים בעונת המשחקים 18/19.

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון, אמר: "אני שמח וגאה בקהל הצופים שגדש את האצטדיונים. במהלך הימים האחרונים ראינו אלפי משפחות וילדים ממלאים את האצטדיונים כשמחוץ לאצטדיונים היתה חוויה של ממש עם הפעלות לילדים ואווירת קרנבל. חוויה משפחתית ייחודית, מרגשת ומגבשת כזאת אפשר לעבור רק באצטדיוני הכדורגל! מדובר בהבעת אמון של קהל הצופים בכדורגל הישראלי. אין תחליף לאהדה, לרגש ולהזדהות של כל אוהד עם קבוצתו".

עוד אמר כלפון: "במהלך השנתיים האחרונות מתמודד העולם עם מגיפת הקורונה. אני גאה ושמח שגם בשיא המגיפה שחווינו במהלך העונה, ידעה המנהלת ביחד הקבוצות ומשרדי הממשלה לייצר מתווה במסגרתו האצטדיונים נותרו פתוחים לרווחת הקהל שהגיע לאצטדיונים בהמונים והוכיח אחריות ושמירה על כללי הזהירות.

אנו נמצאים על סף סיום הסיבוב השני ועם הפנים למשחקי הפליי אוף. אני צופה ומייחל למאבקים ספורטיביים מרתקים על תואר האליפות, זכיה באפשרות לשחק בתחרויות אופ"א וכנגד הירידה".

כלפון סיפר ואמר כי הוא פועל רבות בכדי לאפשר לכולם ליהנות מכדורגל ישראלי - דתיים וחילונים כאחד: "אנו פועלים להנגשת שעות המשחקים לכלל הציבור, ילדים, חיילים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ושומרי מסורת, הכל תוך יצירת איזונים שיאפשרו לכלל האוכלוסיות להמשיך להגיע לצפות במשחקים ולשבור את שיא כמות קהל הצופים פעם נוספת".

"אני רוצה להודות לאוהדים שממשיכים להביע אמון בכדורגל הישראלי - אני מחכה לעוד אוהדים במגרשים ומבטיח שנעבוד קשה על מנת להמשיך ולשפר עבורכם את חווית הצפיה".