ווילבקין. יופיע עם מכבי בפלייאוף היורוליג?
ווילבקין. יופיע עם מכבי בפלייאוף היורוליג?צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

ותודה לפוטין. עונת 2020 הייתה העונה הטובה ביותר בשנים האחרונות של מכבי תל אביב בכדורסל במפעל היורוליג האירופי. זו כבר הבטיחה את העפלתה לשלב הפלייאוף של מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, לראשונה במתכונתו החדשה.

ואז הגיעה הקורונה שעצרה את העולם כולו ואיתו את ענף הכדורסל והמפעל האירופי הסתיים לפני המועד המקורי ולא שב. החלום האירופי של מכבי תל אביב נגדע באיבו וזו לא הצליחה לשחזר את ההצלחה מאז.

הערב (שני) קיבלה מכבי רוח גבית והזדמנות שניה לעשות זאת, ולאו דווקא בגלל יכולת על הפרקט. למעשה, ההפך הוא הנכון - מכבי מקבלת הזדמנות להעפיל לפלייאוף היורוליג דווקא בגלל הפסדים.

על פי החלטת קבוצות היורוליג בתום הישיבה שהתקיימה היום, במידה שרוסיה תמשיך בתוקפנותה באוקראינה ואיתה יימשכו גם הסנקציות נגדה ונגד קבוצות הספורט שלה, עד ה-21 במרץ, יורחקו שלוש הנציגות הרוסיות ממפעל היורוליג האירופי לעונה הקרובה וכל תוצאות המשחקים ששיחקה העונה יבוטלו.

כבר שבוע שעבר הודיעה הנהלת היורוליג על ביטול תוצאות המשחקים של הקבוצות הרוסיות במידה שהתוקפנות הרוסית תימשך, אך היו מה שטענו כי מדובר בחוסר ספורטיביות והגישו הצעה נגדית להותיר את התוצאות על כנן ולפעול על פי שיטת אחוזי ניצחונות, ועל כן הוחלט לקיים הצבעה של כל קבוצות המפעל.

היום בתום הצבעה של כלל הקבוצות הוחלט כי אם וכאשר הקבוצות הרוסיות יורחקו מהמשך העונה, כל תוצאותיהן יימחקו ויבוטלו.

המרוויחה הגדולה ביותר של החלטה זו היא לא אחרת מאשר מכבי תל אביב שהעובדה כי הפסידה שלושה מארבעת משחקיה לקבוצות הרוסיות, וביטול תוצאות אלו, מעלה אותה מהמקום ה-12 בטבלת היורוליג למקום השביעי המוביל לפלייאוף כשהיא עם מאזן חיובי של 10 הפסדים ו-11 ניצחונות ומחזיקה ביתרון משמעותי על פני הבאות אחריה בטבלה - מונאקו, הכוכב האדום בלגרד ופנרבחצ'ה הטורקית.

עכשיו מכבי רק צריכה לשמור על המקום ולייצר ניצחונות גם על הפרקט, בכדי להופיע לראשונה בפלייאוף היורוליג במתכונת החדשה.