ח"כ בועז טופורובסקי
ח"כ בועז טופורובסקיצילום: חזקי ברוך

ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד), מ"מ יו''ר הקואליציה, הצביע לבדו בוועדת הכנסת ואישר ''פה אחד'' את סעיף 98 המאפשר לקבוע "סדרי דיון מיוחדים" שיכולים להצר משמעותית את צעדי האופוזיציה.

הסעיף ששמור למקרים יוצאים מן הכלל, עבר לאחר שחה"כ טופורובסקי, שישב בוועדה מתוקף תפקידו כממלא מקום יו"ר הוועדה, החל לשאול בחלל ריק "מי בעד ומי נגד" וכך תוך דקה, העביר שורה ארוכה של הצעות חוק שאושרו "פה אחד" - תוך הרמת ידו לבד.

טופורובסקי יצא למהלך החריג לאחר שלאורך היום ניסו הצדדים להגיע להסכמות על סדרי הדיון ולהעלות חקיקה בהסכמה. ההסכמות היו נחוצות משום שמדובר בשבוע האחרון של כנס הקיץ, ובקואליציה ביקשו "לנקות שולחן" מבלי להיתקל בנאומים ארוכים של האופוזיציה שמטרתם למשוך זמן.

חה"כ טופורובסקי הסביר בשיחה עם חדשות 12: "המו"מ פוצץ. השיחות בין חברי הקואליציה לאופוזיציה נגמרו. כולם ידעו שדיוני הוועדה ממשיכים. חברי האופוזיציה פשוט שכחו להגיע לדיון. זה לא מפתיע, הם לא מתמידים להגיע אליהם בדרך כלל בכנסת הנוכחית. בסופו של דבר, כולנו ראינו איך זירוז דיוני הוועדה קידמו משמעותית את ההגעה להסכמות בין הצדדים וליצירת שבוע הגיוני יותר עבור חברי הכנסת".

חבר האופוזיציה חה"כ שלמה קרעי זעם וצייץ בתגובה: "בועז טופורובסקי לומד היטב את רוח הדיקטטורה של יש עתיד והעומד בראשה. בקואליציה הזו, המציאות עולה על כל דמיון. ממש 'סטארט-אפ קואלישן'. אחד מצביע פעמיים, השני מצביע לבד במחטף וקורא לזה פה אחד, וכולם יחד רומסים את הדמוקרטיה. לכו הביתה".