השר יועז הנדל חונך סיבים אופטיים בבית אל: מהפכה של ממש

שר התקשורת יועז הנדל חנך היום (שלישי) את פריסת הסיב האופטי ביישוב בית אל שבבנימין. במהלך ביקורו סייר השר באתר חלום יעקב ובשכונה החדשה הנבנית ביישוב.

השר הנדל שוחח עם ערוץ 7 והתייחס לקצב המואץ של הסיבים ברחבי הארץ. "סיבים אופטים זה כלי כלכלי משמעותי שיכול ליצר עבודה מרחוק, ולימודים מרחוק, ורפואה מרחוק. אני שמח שבית אל גם על מפת הפריסה".

הנדל הסביר את חשיבות הגעת הסיבים לכל חלקי הארץ, "בעיני סיבים אופטיים זה סממן לריבונות ומשילות ולכן זה צריך להיות בכל מקום בארץ בכל מגזר. ללא שום קשר למיקום של היישוב וכיוון שזה כלי כלכלי עוצמתי אז אני שמח שמדינת ישראל עם קצב הפריסה הכי גבוה בעולם מ-2 אחוז קפצנו ל-50 אחוז פריסה והשנה נגיע ל-70 אחוז".

השר סיפר כי אתמול סיים משרד התקשורת מכרז של "קופת הסבסוד" של מדינת ישראל וכי 90 אחוזים מיישובי יהודה ושומרון צפויים לזכות בסבסוד, כמו גם 92 אחוזים מבתי האב החרדים ו-70 אחוזים מבתי האב במגזר הערבי, "כל המקומות שבהם לכאורה אין כדאיות כלכלית", ואת השאר הוא מבטיח להמשיך בעוד שנה ושלושה חודשים, "הקצב הגבוה הזה וההיענות של ראשי הרשויות מביאה למהפכה של ממש במדינת ישראל".

בהמשך התייחס השר הנדל לדיווח לפיו המפכ"ל ובכירים נוספים הפעילו לחץ כבד לבטל ביקור של הנדל ושתי ראשות ועדות בכנסת בחנויות סלולר חרדיות, בטענה שיש חשש שהם ייפגעו ושיתפתחו מהומות.

"קיבלתי שיחות, ואין לי מטרה לעשות פרובקציות, אבל אני נחוש מאוד לפרק את המונופול על הטלפונים במגזר החרדי, מגיע להם את אותן זכויות שמגיעות לכל אזרח במדינת ישראל וזה תחרות ונגישות. לכן אני אגיע לחנויות האלה ואנחנו נוודאו שאין שם פרוטקשן ושלא מאיימים, ונפתח את שוק הכשרות לתחרות ונדאג שלאזרחים החרדים יש את אותן תנאים כמו לכל אחד אחר", דברי הנדל.

השר הנדל נועד במהלך ביקורו עם ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, והשניים דנו בשיפור הקליטה הסלולארית בבית אל, ועל שיפור מערך הדואר ביישוב.

שי אלון אמר: "מהפכת הסיבים האופטיים של השר הנדל מתגשמת לנגד ענינו. הסיב הראשון שיונח פה הוא בשכונת משכנות בית אל. יהיו סיבים אופטיים ואפשרות לאינטרנט איכותי וללא ניתוקים".

"לכך אנחנו מצרפים את הטכנולוגיה של חברת flycomm שהחלה לפעול באופן ייחודי בבית אל לניטור הקליטה הסלולארית. חברת סלקום כבר בוחנת הקמת אנטנות חדשות בעקבות הפנייה שלנו אליה. בנוסף דנו עם שר התקשורת על שיפור שירותי דואר ישראל בבית אל", אמר ראש מועצת בית אל.