מחאה של הפלג הירושלמי בבני ברק. ארכיון
מחאה של הפלג הירושלמי בבני ברק. ארכיוןצילום: דוברות המשטרה

כמה מאות חרדים הפגינו אחר הצהריים (שלישי) בהובלת הפלג הירושלמי ביציאה מבני ברק בעקבות מעצרו של עריק חרדי שסירב להתגייס לצה"ל.

חלק מהמפגינים חסמו את כביש מספר לתנועת מכוניות סמוך למחלף גבעת שמואל. בעקבות זאת נחסם כביש 4 לתנועה ממחלף אלוף שדה למחלף מורשה בשני הכיוונים.

כוחות גדולים של משטרה פעלו בזירת המחאה.

מדובר במחאה השנייה בנושא, לאחר ששלשום הפגינו מאות מהפלג הירושלמי בצומת יפו-שרי ישראל בירושלים, בצומת שזר-נורדאו ובאזור גשר המיתרים בכניסה לעיר, תוך חסימת ציר הרכבת הקלה ומעבר רכבי חירום.

במהלך הפרת הסדר חסמו המפגינים צירים, אוטובוסים, רכבי חירום ואת הרכבת קלה, וכן התעמתו עם השוטרים במקום תוך השלכת חפצים לעברם. המשטרה פעלה להדיפת המתפרעים באמצעות אמצעים לפיזור הפרות סדר, ועד כה נעצרו 4 מפרי סדר.

שר התיירות יואל רזבוזוב חולץ בידי כוחות משטרה מהפגנת החרדים הקיצוניים בירושלים לאחר שנקלע למקום כשיצא ממשרדו.

בחדשות 12 דווח כי השר ניסה בתחילה לדבר אל לבם של המפגינים - אך הם סיננו כלפיו קללות והערות גזעניות ואף השתמשו באלימות פיזית וטלטלו את רכבו.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: ''נצא בהמונינו למחות ולהרעיש עולם ומלואו על המשך ביזוי לומדי התורה בחסותם המלאה של הפוליטיקאים החרדים, שנתנו יד לחוק השמד הנורא הכולל בתוכו פיתויים יעדים ומכסות גיוס בתוככי בתי המדרש והכוללים, וזאת בניגוד מוחלט לדעת כל גדולי ישראל שליט"א וזצ"ל. נהיה שם כולנו כדי להכריז קבל עם ועולם כי 'ידיכם שפכו את הדם הזה', וכי התורה לא תהא מוחלפת''.