אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

איש החינוך החרדי הרב מרדכי בלוי חשף לראשונה מול מצלמה את מחלת הפוליו שתקפה אותו בילדות וגרמה לו לצליעה.

"לא מבין בשום אופן איך הורים לוקחים על עצמם לא לעשות את החיסון", הוא אומר ומתחנן בפני ההורים לילדים: "לכו להתחסן".

כזכור, ילדה בת 4 ממאה שערים נדבקה בפוליו ובמשרד הבריאות חוששים כי לא מדובר במקרה יחיד אלא קצה קרחון של מאות או אלפי מקרים רבים נוספים ללא תסמינים. במשרד הבריאות ממשיכים בחקירה האפידמיולוגית לאיתור המגעים. חיידקי פוליו אובחנו במי ביוב בשכונה.

ראש שירותי בריאות הציבור הד"ר שרון אלרעי פרייס העריכה הבוקר (שלישי) שישנם עוד עשרות או מאות אנשים שנדבקו בפוליו באזור ירושלים.

בראיון לרשת ב' אמרה אלרעי פרייס: "במדינה יש מערכת ניטור מתקדמת כדי למגר את המחלה בארץ, וראינו סימנים בביוב בירושלים, אנחנו מניחים שהילד שחלה הוא קצה הקרחון ושיש עוד עשרות או מאות מקרים של אנשים שמסתובבים כרגע עם הוירוס הזה''.

"לא הייתי קוראת לזה התפרצות", אמרה אלרעי פרייס, "אנחנו חוקרים את הביוב בירושלים ובשאר הארץ כדי להבין את היקף התופעה. יש אוכלוסיה שלא מתחסנת במשך שנים, זה הזמן להגן על הילדים".

על דעיכת הקורונה אמרה ראש שירותי בריאות הציבור: ''מקווים שהגל החמישי יהיה האחרון, מכינים את עצמנו הכי טוב למקרה שתהיה עוד התפרצות. הרבה מאוד אנשים נדבקו בגל הזה ורבים כבר התחסנו. מצד שני, כבר למדנו היטב שהנגיף יודע להפתיע אותנו עם מוטציות חדשות".