חברת נקיון. אילוסטרציה
חברת נקיון. אילוסטרציה צילום: iStock

הספות והשטיחים שלכם בטח כבר ראו זמנים טובים יותר... הצבע שלהם דהוי מאבק וכתמים שמכסים את היופי שלהם. שלא לדבר על מפגעים תברואתיים הנובעים מאבק ולכלוך השוהה זמן רב על הספות והשטיחים. השטיח הוא מהדברים הבולטים ביותר מיד כשנכנסים לבית. והוא גם השימושי ביותר ודווקא לכן צריך לתחזק אותו ביותר ולשמור על ניקיונו. אז איך באמת ניתן לקבל שטיח וספות חדשים בלי להוציא על כך כסף רב. חשבתם על חברת ניקוי ספות וכן ניקוי שטיחים בבית הלקוח?

החברה הוותיקה 'טל קלין' - חברת ניקוי ספות וכן ניקוי שטיחים בבית הלקוח נותנת לך טיפים כיצד לשמור על מראה הספות

יותר ויותר אנשים שקונים ספות מוצאים את עצמם לאחר זמן קצר יחסית עם ספות מוכתמות ודהויות. ולא צריך הרבה לנחש, רואים בבירור את תביעת האצבעות של הילדים / הנכדים על הכתמים... נשמע לכם מוכר? האם גם אתם מוצאים את עצמכם אחרי תקופה קצרה עם ספות שנראות כאילו עבר עליהם מלחמה? בימינו הספות הפכו לא רק לרהיט דקורטיבי המיועד לפאר את הסלון ולארח עליהם אורחים נכבדים, הן הפכו לרהיט מאוד שימושי. לשהות עליהם בעת צפייה בטלוויזיה, למשחקי חברה משותפים ועוד.

במאמר שלפניכם אנו מביאים לכם מדריך מבית 'טל קלין' איך לשמור על הספה כחדשה צעד אחר צעד, למשפחה עם ילדים או לסבתא שמארחת את הנכדים.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

המדריך מתייחס הן לסוג ניקוי ספות העשויות מעור והן לספות העשויות מבד. ולפי הצורך הוספנו הדגשים מיוחדים הרלוונטיים לאחד מהסוגים.

שלושת הצעדים לשימור הספות

הצעד ה-1 לשימור הספה: חשוב לנקות את הכתם מיד כשהוא נוצר, או בהקדם האפשרי. אל תשהו את החומר המכתים על הספה, הוא עלול להיספג ולגרום לנזקים לריפוד וכן להצריך ניקיון בסיסי ויקר.

הצעד ה-2: אם הספה שלכם עשויה מבד, קחו שואב אבק והפעילו אותו במקום הכתם. כדי להגביר את היעילות, חזרו על פעולה זו כמה פעמים עד שתוכלו להיות בטוחים שהשואב 'בלע' את כל שאריות הכתם.

הצעד ה-3: נקו את מקום הכתם עם סמרטוט יבש. אל תרטיבו את הסמרטוט, בעיקר אם מדובר בספת בד, הרטיבות תחדור לתוך הריפוד ולא תוכל להתייבש, מה שאומר התפתחות עובש וטחב תוך תקופה קצרה, בלי שתשימו לב לכך בטווח הקרוב. (אם מדובר בספת עור אפשרי שהסמרטוט יהיה לח מעט).

בונוס לשימור אידיאלי של הספות

ואם הייתם אתנו עד כאן, נוסיף לכם כבונוס עוד כמה עצות וטיפים לשימור הספה כחדשה.

  • אם מדובר בכתמים קשים ביותר שאינם יורדים לאחר ניקוי ביתי פשוט, הזמינו את 'טל קלין' - חברה שמתמחה בניקוי ספות וניקוי שטיחים בבית הלקוח, יש לנו מכשור טכנולוגי, חומרים ייעודיים וצוות מיומן לניקוי מקצועי של ספות.
  • לעולם אל תמקמו את הספה במרפסת או במיקום שהיא תהייה חשופה זמן רב לשמש. זה יגרום לצבע לדהות.
  • מומלץ מאוד לא להבריש את הספה, גם אם בהתחלה זה נראה כמסיר לכלוך ואבק, אולם לאחר הפעולה יישארו סימנים, או שהמברשת עלולה להוריד צבע מעור הריפוד.
  • אל תשתמשו כלל בחומר מסיר שומנים או באקונומיקה לצורך ניקוי הספה.
  • כל חומר שאתם מעוניינים לנקות עמו את הספה, נסו אותו קודם במקום מוסתר.

לסיכומו של דבר

יותר ויותר אנשים שקונים ספות מוצאים את עצמם לאחר זמן קצר יחסית עם ספות מוכתמות ודהויות. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שהספות לא ידהו כל כך מהר, מומלץ לנקות את הכתם מיד כשהוא נוצר, אם הספה מבד אפשר באמצעות שואב אבק ולאחר מכן באמצעות סמרטוט יבש בלבד. עכשיו תורכם - עד עכשיו הצענו בפניכם כיצד לשמור על ספה נקייה ומראה רענן לאורך זמן של ספות במשפחות עם ילדים או נכדים קטנים. עכשיו הכדור בידיים שלכם. הצעד הבא שלכם לשמור על ספות נקיות וחדשות הוא ליישם את הנאמר ולחגים הזמינו ניקיון יסודי מבית 'טל קלין'.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים.

רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית לניקוי ספות ושטיחים? בקרו באתרנו. חברתנו מתמחה בניקוי של ספות בד ועור וכן ניקוי שטיחים בבית הלקוח, ניקוי ריפוד של כסאות, מזרנים ועוד. חשוב לנו להדגיש כי השמירה על ניקיון הספה בשגרה אינו מונע לגמרי את הצורך בניקיון תקופתי בסיסי ורציני של הספות מאבק ולכלוך קשה שנדבקו עליו. הזמינו אותנו לניקוי ספות או לניקוי שטיחים בבית הלקוח.