ג'ונסון הערב. מעל כולם
ג'ונסון הערב. מעל כולםצילום: FIBA.BASKETBALL

המשיכה מאיפה שעצרה. אחרי פגרה ארוכה בת ארבעה שבועות, חזרה הערב (שלישי) הפועל חולון לשחק במסגרת שלב הטופ-16 של ליגת האלופות של פיב"א, ולנצח.

חולון שפתחה את שלב הטופ 16 עם הפסד חוץ לדיז'ון הצרפתית, יצאה אל הפגרה הארוכה עם ניצחון גדול על לודוויגסבורג הגרמנית אותה הביסה, והערב היא אירחה את גלאטסראיי הטורקית אותה תפגוש בעוד יומיים שוב במסגרת מחזור המשחקים הכפול של המפעל השני בחשיבותו בכדורסל האירופי.

דווקא האורחים מטורקיה פתחו את המשחק טוב יותר ובמשך מחצית שלמה הובילו על החולונים, בהפרש שכבר הגיע לדו-ספרתי עם 46:34.

ברבע השלישי הגיעה נקודת המפנה, בעיקר בזכות יכולת הקליעה של ג'ו רגלנד וטיירוס מגי שיחד עם סטיב זאק ביצעו מהפך ועלו לראשונה במשחק ליתרון, 54:55. אל הרבע האחרון והמכריע ירדו שתי הקבוצות, כמו שהתחילו את המשחק, בשיוויון נקודות עם 70:70.

ברבע האחרון העלתה הפועל חולון הילוך בהגנה ולא פחות מכך בהתקפה. מסירות אומן של מי אם לא גיא פניני יחד עם הלחימה של כריס ג'ונסון שסיים את המשחק עם 26 נקודות והיכולת המעולה של רגלנד ומגי לא השאירו לאורחים מטורקיה סיכוי ואלה מאבדים יתרון דו-ספרתי ומסיימים את המשחק הראשון השבוע מול החולונים עם הפסד, כזה שעשוי לסבך אותה במאבקי העליה לשלב הבא של המפעל האירופי.

חולון מסיימת את הסיבוב הראשון של שלב הבתים השני במפעל ליגת האלופות של פיב"א, שלב הטופ-16, במקום השני. גלאטסראיי עדיין ללא ניצחון במשחק חוץ ב-2022, האם אצלה בבית בעוד יומיים הדברים ייראו אחרת?