מטבח
מטבחצילום: PIXABAY

מה זו פורמייקה?

פורמייקה היא ציפוי תעשייתי שמכינים מנייר קראפט אותו משרים עם שרף קשיח העמיד לקרני השמש. לחומר זה קוראים מלמין והוא נפוץ במטבחים רבים במיוחד בסגנון הכפרי. את החומר כובשים לאחר ההשריה בטמפרטורה גבוהה וכך למעשה מייצרים את הפורמייקה. כך נוצרות שתי שכבות שאחת חומה והשנייה צבעונית יותר.

מהם היתרונות של הפורמייקה?

אם בעבר מטבחי פורמייקה היו כרוכים בלא מעט כאב ראש והוצאות בשל הציפוי המתקלף ועמידות זמנית של החומר, כיום הכל השתנה. הפורמייקה חוזרת ובגדול עם חידושים ופיתוחים יצירתיים שאינם מביישים אותה הן מבחינת העיצוב והן מבחינת האיכות. מדובר על חומר זול הרבה יותר מעץ שמתאים בעיקר לעיצוב מטבח פורמייקה כפרי.

הציפוי עמיד כיום לאורך שנים, מונע שריטות, קל לניקוי, אינו סופח כתמים או רטיבות ומגיע בטקסטורות וגוונים רבים המתאימים לעיצוב הכפרי. ביחד עם זאת, כדי שחומר זה ישתלב יפה במטבח צריך לצפות באמצעותו רק פלטות ישרות ולא מעוגלות כדי שהציפוי לא יתקלף.

בנוסף, על אף העמידות לשריטות יש להתנהל עם הפורמייקה בזהירות ולא לפגוע בה ולכן היא פחות מומלצת בבתים עם ילדים ובעלי חיים. כלומר, יש להתאים אותה לתנאים של הבית ולצרכים שלכם כדי לקבל תוצאה אופטימלית.

הגימורים המחודשים של הפורמייקה מטבח פורמייקה כפרי

מטבח פורמייקה הוא מטבח ידידותי לסביבה מאחר ומדובר בחומר גלם ירוק שניתן לעצב בצורה דקורטיבית מבחינת הגימורים שלו. לאורך השנים נעשו שינויים טכנולוגיים שהיום מאפשרים לייצר חומר המודבק באמצעות לייזר, עמיד וחזק.

הגימורים שלו מאפשרים לפורמייקה לחקות חומרים כמו בטון, זכוכית או מתכת המשתלבים יפה במטבח המודרני או עץ טבעי האופייני למטבח הכפרי או הקלאסי. באמצעות גוונים ומרקמים שונים ניתן לבצע חיקויים עד שהאורחים שלכם לא יבחינו אם מדובר בפורמייקה או בחומר הגלם אותו היא מחקה.

כיצד בוחרים פורמייקה למטבח?

בראש ובראשונה יש לבחור ציפוי פורמייקה בעובי של מילימטר כשמדובר במטבח. הטעם האישי שלכם הוא זה שיכריע את הנראות שלה מבחינת הצבע, הטקסטורה והתאמתה לעיצוב הכללי של הבית. תוכלו לבחור בגוונים כהים או בהירים, במרקמים חלקים או מחוספסים ובגדלים המתאימים לכם.

אין צורך לשפץ את המטבח ולהרוס את הארונות. ניתן להדביק אותה כשרוצים רק לשדרג או לרכוש מטבח חדש שכבר מצופה בפורמייקה לפי התאמה אישית. אתם תצטרכו רק לקחת מידות מדויקות ולדמיין כיצד המטבח שלכם ייראה.

על מנת להתאים את הפורמייקה למטבח הכפרי מומלץ לבחור בפורמייקה עם מרקמים קטיפתיים רכים או בפורמייקה המחקה את העץ הטבעי. בנוסף, ישנן פורמייקות הנראות כבריקים או אבנים בגוון טבעי שגם הם מתאימים לסגנון זה.

נכתב באדיבות: קיצ'ן גלרי מטבחים