הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא צילום: דוד שטיין

יחד עם מאות משתתפים מכל רחבי הארץ, קיימה בשבוע שעבר 'מכללת צמאה' יום עיון מיוחד בנושא "חירות נפשית". ביום העיון נטלו חלק הרב יהושע שפירא ראש ישיבת רמת-גן, הרב שמואל מינקוב מרצה במכללת 'צמאה' והרבנית נעמה מנוסי, גם היא מרצה במכללה במסלול הנשים.

הכנס היה בנושא "מסוחררים ממרוץ החיים? בואו לקחת את השליטה בידיים!" והיה מרגש לראות את ההיענות המדהימה מכל קצווי הקשת. "היה ערב נפלא, מחכים ומרומם", "יישר כח, היה מעניין ומחזק" הם חלק מהתגובות שהתקבלו לאחר הכנס. פספסתם? השאירו פרטים כאן ויום העיון יישלח אליכם לנייד ולמייל.

את מחצית השעה הראשונה של הכנס שיועדה לנשים בלבד פתחה הרבנית נעמה מנוסי, מרצה במסלול הנשים, עם הנושא "לצאת ממצרים בכל יום" והסבירה בצורה פרקטית איך כל הסיפור של יציאת מצרים קשור אלינו באופן אישי עכשווי ומנטלי. היא הגדירה למשתתפות מהי שמחה אמיתית, ולימדה אותן כיצד בחסידות מתייחסים לקשיים ולרגעי משבר על ידי השאלות הנכונות שנשאל את עצמנו.

המחזור הבא יפתח לאחר חג הפסח בע"ה, ואתם מוזמנים לתפוס את המקומות האחרונים בספסל הלימודים. לפרטים נוספים לחצו כאן.

מרצי מכללת צמאה
מרצי מכללת צמאה צילום: צמאה

הרב שמואל מינקוב, מרצה במכללה, המשיך ודיבר על 'בית הכלא' האישי שלנו, הוא "התת מודע", ונתן כמה כלים מעשיים כיצד להשתחרר ממנו.

את הכנס הנחה אלעד דהן בוגר המכללה שזה עתה סיים את קורס ה'מאסטר' וסיפר למשתתפים מגוף ראשון על החוויות האישיות שלו במכללה, ועל השינויים האישיים שחווה בעקבות הלימודים במכללה. "יום הלימודים במכללת צמאה היה היום המתוק ביותר בשבילי במהלך השבוע, אין דבר כזה במכללה שתלמידים נרדמים בשיעורים, זה משהו שכל אחד חייב לתת לעצמו".

את סוף הכנס חתם ברוב כבוד הרב יהושע שפירא ראש ישיבת רמת-גן, ושיבח את מכללת 'צמאה' על פעילותה בתחום הנפש על פי תורה וקדושה עם לימודים נפרדים לגברים ולנשים.

בדבריו עסק הרב על החירות הפנימית ואמר שהעם היהודי נולד על הבסיס של המושג חירות, וקשר את זה באופן נפלא לדור שלנו עם כל הגורמים שמוציאים אותנו משלוותינו.

מכללת 'צמאה' מביאה חדשנות בלימודי תחום הנפש ומשלבת את שיטת ה - NLP העולמית עם לימודי פסיכולוגיה יהודית. במכללת 'צמאה' תלמדו עם טובי המרצים (במסלולים נפרדים לגברים ולנשים): הרב מיכי יוספי, הרב חגי לונדין, הרב דניאל כהן, הרב שמואל מינקוב, והרבנית נעמה מנוסי במסלול הנשים ועוד. בסיום הלימודים מקבלים תעודה רישמית ובינלאומית עם חותם HNLP העולמית. כמו כן הלימודים מוכרים לגמולי השתלמות ושנת שבתון חובה ורשות, ומתקיימים במסלולים פרונטליים ובמסלולי זום.

לפרטים נוספים על המחזור הבא שיפתח מיד לאחר חג הפסח לחצו כאן >>