אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

גננת בשנות ה-50 לחייה נעצרה אמש (רביעי) על ידי המשטרה לאחר שהתקבלה תלונה נגדה על חשד לפגיעה בקטינים חסרי ישע בגן ילדים במעלה אדומים.

הגננת נחקרת בתחנת המשטרה ובהמשך היום תובא לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים.

בהודעת המשטרה נכתב כי ''המשטרה פתחה בחקירה לאחר שהתקבלה תלונה על חשד לפגיעה בקטינים חסרי ישע בגן ילדים באחת הערים ביו"ש. אמש נעצרה לחקירה גננת בשנות ה-50 שעובדת בגן ובמהלך היום תובא לדיון בעניינה בבימ"ש השלום בירושלים".

שתי עובדות בפעוטון במבשרת ציון נחקרו במשטרה בתחילת השבוע בחשד לפגיעה בקטינים חסרי ישע ונשלחו למעצר בית שהוארך שלשום בשלושה ימים. נציג המשטרה אמר בדיון כי נאספו 3,700 סרטונים באורך 400 שעות, בהם נצפו המטפלות תוקפות את הפעוטות.

אם לילד, בן שנתיים ותשעה חודשים, התראיינה לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, ואמרה: "לקחו את הנפש של הילדים שלנו במעון הזה. כבר כמה שבועות האינטואיציה שלי אמרה לי שמשהו לא תקין. דיברתי עם המנהלת וזה הושתק. הילד שלי אומר לי בלילה 'אימא, לא שמיכה על הראש'. הוא לא רצה ללכת למעון", אמרה לאסתי פרז.

עוד שיתפה האם בתוכנית: "התחלתי לדבר עם עוד אמהות, ואחת מהן אמרה לי שהגיעה מוקדם וראתה הטחה של שמיכה על ילד ושמעה צרחות. היא פחדה להתלונן כדי שלא יתנכלו לילדים שלנו אחר כך. איפה הפיקוח? איפה מנהלת המעון?". אמרה והוסיפה: "לאף אחד במדינה הזו לא אכפת מהילדים שלנו. אין פה חוק. אין פה עונש חמור, שלא תהיה אחת שתעשה משהו לילדים".

הורים נוספים בגן זועמים על הנהלת ויצ"ו וטוענים כי למרות שפנו למנהלת המעון, התעלמה מפניותיהם. אם לילד בגן: "פניתי כמה פעמים למנהלת המעון. אמרתי לה שמשהו לא בסדר. אין חמימות, אין גישה, השיח לא נכון, לא מתייחסים. תמיד אמרה לי 'לא, הכול בסדר, אני אדבר איתם'. הילדים היו קפואים. ילד אחד לא היה עושה פיפי מהבוקר עד הצהריים, זה הזוי".