הרב יהונתן גוטמן
הרב יהונתן גוטמן צילום: רועי יוספוב

עיריית ירושלים הבינה את הצורך בישיבה תיכונית מובילה בצפון העיר והבשורה הגדולה על הקמת ישיבה כזו הגיעה אחרי תהליך מורכב וארוך.

לאחר תהליך בירור ארוך הוחלט שישיבת שפע בקרית יובל תקים שלוחה בצפון העיר. הישיבה החדשה מיועדת לתלמידים המגיעים ממשפחות תורניות, המעוניינות במסגרת לימודית המציבה את לימודי הקודש במרכז, ובסביבה רוחנית שמורה. הלימודים בישיבה יכללו פיתוח אישי רוחני דרך עבודה באמנות, וגיבוש חברתי תוך כדי יציאה דו שבועית לשטח, מעבר ללימודים לבגרות מלאה. הישיבה תפעל במסגרת של 'חצי פנימיה'.

בימים אלו נפתחת ההרשמה לתלמידי שכבות ז'-ט' כאשר המטרה היא שהישיבה בליווי העירייה תהפוך לחזקה ודומיננטית ותשפיע על השכונה כולה.

ראש העיר ירושלים משה ליאון יחד עם סגנית ראש העיר חגית משה פועלים רבות כדי להשאיר אוכלוסייה חזקה בפסגת זאב כאשר הקמת הישיבה החדשה היא חלק מהתהליך של המהפכה בתחום החינוך בשכונה הכוללת את מוסדות הציונות הדתית.

הישיבה החדשה היא שלוחה של ישיבת שפע המצליחה מאוד בקרית יובל והיא תתרכז בלימוד סוגיות גמרא בעיון ולמעשה, בגישת לימוד רב-תחומית, ביצירה, נגינה ואמנויות להעצמת האישיות ובפיתוח אישי וחברתי. בראש הישיבה יעמוד הרב בניה קניאל, המשמש כיום כר"מ בישיבת מקור חיים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הקמת הישיבה החדשה היא חלק מהבשורה הגדולה של מהפכת החינוך בפסגת זאב. תלמידי ירושלים חשובים לנו ואנחנו רוצים להשאיר אותם בעיר כדי שגם הדורות הבאים ילמדו במוסדות חינוך מהטובים והאיכותיים שיש".

סגנית ראש עיריית ירושלים ומחזיקת תיק החינוך חגית משה מברכת על הישיבה החדשה ואומרת: "כל החלטה על פתיחת מוסד בעיר היא מרגשת ומשמחת. אני רואה את הצמיחה של הקהילה הדתית בשכונת פסגת זאב וגאה שנפלה זכותי להקים בשכונה ישיבה חדשה שתתן מענה גם לצרכי הקהילה. אני בטוחה בגישה המיוחדת של הרב קניאל שיאפשר לתלמידי הישיבה הזדמנות להתפתח ברמה האישית והחברתית, דבר שיקרין על השכונה כולה".

הרב יהונתן גוטמן, ראש ישיבת שפע בקרית יובל וממקימי ישיבת 'שפע צפון': "אנו שמחים ומודים לה' על ההזדמנות לפתח את הרעיון והחזון של ישיבת שפע ולבנות מקום נוסף ברוח זו. בע"ה נתאמץ ונכוון לייסד ישיבה שתחנך לאהבת ה', לשמחה בתורתו ולמבט חסידי על העולם, מבט שרואה טוב בעולם, מבקש בו קרבת ה', ומכוון לשיח אמיתי ומקרב".

יהודה פרוידיגר, חבר מועצת העיר: ''כתושב ונציג של שכונת פסגת זאב, אני פועל יחד עם ראש העיר לקדם את כל תחומי החיים בשכונה. תחום משמעותי ביותר הוא תחום החינוך. אחד הדברים הבולטים בשכונה היה העדר חינוך על יסודי דתי ברמה גבוהה תורנית ולימודית לנערי השכונה. אני שמח שלאחר שלש שנים של עבודה, סוף סוף רואים פירות וישיבת שפ"ע האמורה להיפתח בשנה הקרובה, היא המענה לבנים אלה. אם השכונה יקרה לליבכם, בואו ליום הפתוח, התרשמו ורישמו! רק כך נוכל להבטיח לנו ולילדינו, שכונה איכותית גם בתחום החינוך.''

משה ליאון
משה ליאון צילום: דוברות