השקת הספר כי בא מועד
השקת הספר כי בא מועד צילום: ישיבת מצפה יריחו

בישיבה הגבוהה מצפה יריחו השיקו לקראת חג פורים את הספר החדש 'כי בא מועד – פורים' המאגד מאמרים רבים מרבני, בוגרי ותלמידי הישיבה.

בספר מובאים מאמרים, בין השאר, של ראש הישיבה הרב שבתי סבתו, ראש הישיבה הגבוהה הרב יצחק סבתו, הרב נחום רכל, הרב ראובן ששון, הרב חן חלמיש, הרב ראובן פיירמן, הרב גבריאל גולדמן, הרב דוד אמיתי ועוד.

הרב יצחק סבתו אמר בערב ההשקה שהתקיים השבוע: "זכינו שמו"ר הרב נחום רכל ממנו ספגנו כל כך הרבה מיום הקמת הישיבה ועד היום הגיע לאירוע ההשקה, בעזרת ה' הספר 'כי בא מועד – פורים' הוא סנונית ראשונה לסדרת ספרים מיוחדת שתצא לאור בעזרת ד', להאיר את האור המיוחד של החגים בחידושים מתור ת ארץ ישראל ויהי נועם ה' עלינו, ומעשי ידנו כוננה עלינו, ומעשי ידנו כוננהו".

הרב רכל: "ספר שהישיבה מוציאה זה הדיבור שלה, 'יהי האדם לנפש חיה, לרוח ממללא' זה העניין, זה העניין של האדם. כשהישיבה יכולה להוציא את הדיבור שלה בדברי תורה לעם ישראל זה יום חג".

הרב שבתי סבתו אמר: "כי בא מועד - הגיע הזמן, זו אמירה החלטית, לא מביאים לנו ספקות ללא תכלית ולא תהיות ללא מוצא אלא דרך ישרה הנובעת מאמונה עמוקה." הרב הוסיף שבדומה לגמרא שהיא יצירה תורנית של העם כולו "גם הספר הזה הוא יצירה של עם, של רבים, שמבטאים את רוח תורת הישיבה בצירוף של כולם, כל אחד מביע וכותב מאמר מזווית קצת שונה וזה בעצם הישיבה".

דוד ברוקנר, העורך הראשי של הספר, בוגר הישיבה וחבר בגרעין הישיבה בנתניה, עלה גם הוא לדבר וסיפר על החוויה המיוחדת שבשמיעת דברי רבותיו מהם למד תורה מתוך הכתב של הספר.