השר מתן כהנא: כל אזרח זכאי לקבורה חינםדוברות

לרגל יום החברא קדישא מפרסם היום (חמישי) השר לשירותי דת, מתן כהנא, סרטון הסבר מיוחד על פעילות מנגנון הקבורה בישראל, סוגי הקברים, איזה קבר ניתן בחינם ואיזה בתשלום, מה נעשה עם הכסף שבו קונים חלקת קבר, ומי ומתי ניתן לקבל מענה לאלו הזקוקים לסיוע בנושא.

"בכל כמה ימים מגיעים למשרדי תלונות מאזרחים שביקשו מהם סכומי עתק כדי לקבור את יקיריהם" פותח השר את דבריו, ומזכיר כי כל אזרח בישראל זכאי לקבורה בחינם. "על פי חוק כל אזרח בישראל זכאי להיקבר בחינם, בבית עלמין המשוייך למקום מגוריו. בשל מחסור בשטחים לקבורה, קיימים כמה סוגי קבורה שנועדו לחסוך מקום בהם קבורת מכפלה, קבורת סנהדרין בקירות וקבורה בקומות, במגדלים ומנהרות. לצד כל אלו קיימת קבורת השדה המסורתית אך קבורה מסוג זה כמעט וכבר לא קיימת במטרופולינים ולכן מי שדורש לקרוביו קבורה מסוג זה יצטרך לשלם סכום כסף לא מבוטל".

"כספי המכירה מיועדים לפיתוח בתי העלמין וחלקות קבר נוספות, בזכות מכירת החלקות המיוחדות מתאפשר להמשיך לפתח ולתחזק את בתי העלמין הקיימים".

השר מסכם כי "כל אזרח בישראל זכאי להיקבר בחינם בבית הקברות המשוייך למקום מגוריו. בקשות מיוחדות ניתן לקבל בתשלום לעיתים ממש לא בזול".