תמיכה מרחוק
תמיכה מרחוק צילום: איסטוק

משרד החינוך ממשיך לחזק ולתמוך בצוותי חינוך אוקראינים, והיום (שישי), בשעה 14:30 תינתן הדרכה מקצועית לכ- 500 מורים אוקראינים באמצעות הזום.

ההדרכה תעסוק בהתמודדות עם מצבי חירום, איתור, זיהוי ותמיכה של ילדים במצוקה נפשית ומתן כלים לתמיכה רגשית וחברתית.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, שתפתח את המפגש ציינה: "מערכת החינוך בישראל עתירה בידע חינוכי, מקצועי, חברתי ותמיכה נפשית בייחוד בעתות משבר וחירום. נענינו לבקשה ללא היסוס לחלוק את הניסיון, הידע והיכולות שלנו עם עמיתנו באוקראינה. עשינו ונעשה כל שביכולתנו כדי לסייע, להקל ולתמוך. ליבנו עם התלמידים, המורים, ההורים וכל העם באוקראינה".

את ההדרכה ילווה סגן שר החינוך האוקראיני רוהווה וירה בוריסיוונה וגם מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר.

ההדרכה תועבר על ידי גב׳ שמעונה גרודזין- קיסרי, פסיכולוגית חינוכית ומנהלת השירות הפסיכולוגי חינוכי בבאר טוביה . לגב׳ גרודזין-קיסרי ניסיון של 20 שנה בהתערבויות פסיכולוגיות בחירום בעוטף עזה: טיפול בתלמידים ובהורים וליווי מקצועי של צוותי חינוך. המהלך מובל על ידי השירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר כי הבקשה למתן תמיכה מקצועית התקבלה על ידי גורמי בריאות הנפש באוקראינה על רקע הניסיון רב השנים שצברה מערכת החינוך הישראלית בהתמודדות עם מצבי חירום ולאור הידע המקצועי שפותח על ידי השירותי הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך.