אביב גפן
אביב גפן צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

הזמר והיוצר אביב גפן סיפר בראיון ל"ידיעות אחרונות" על ההתקרבות לעולם הדתי והחרדי בשנים האחרונות, נשאל על חבריו בפוליטיקה ועל האפשרות שיצטרף בעתיד לאחת המפלגות וירוץ לכנסת.

על ההתקרבות לדתיים סיפר גפן: "אני מורד סדרתי. פעם הונעתי משנאה בעולם של אהבה, היום אני מונע מאהבה בעולם של שנאה. בקורונה התביישתי שהחילונים הפרידו עצמם מהחרדים, התירו את דמם למות מהמגפה בדירות מטר על מטר בבני־ברק, כשהם בדירות הפאר שלהם עם הבריכה והמדשאות. אמרתי לעצמי שאני חייב לשים לזה סוף. התייצבתי לצד החרדים בכל כוחי".

"בהופעה בשוני הקדשתי את 'עורי עור' לבני־ברק, אמרתי שהשיר מוקדש לתושבים שסובלים מהמחלה. אחרי ההופעה אברהם פריד סימס לי שהתרגש. אני פועל יחד עם השרה יפעת שאשא ביטון לאיחוי הקצוות בחברה הישראלית. הבאתי אליה תוכנית שאוביל ומחברת בין נוער חילוני ודתי".

גפן נשאל את דעותיו ישתנו והשיב: "אם הייתי אומר 'גיליתי את אלוהים', זה היה מגעיל. אני חושב שאני יותר אהוב כי אני לא משקר בנושא הזה. אני עדיין אתיאיסט אבל מקבל את רעיון האלוהות".

גפן מקבל הצעות להצטרף לפוליטיקה, "מריצים עליי סקרים ללא ידיעתי. ניסו לקיים איתי פגישות וסירבתי, גם מפלגות גדולות. אני עדיין מאוהב באמנות. אבל המקום הזה חשוב לי ובוער בי".

הוא לא מתחייב שלא ירוץ לכנסת, ומודה שהוא חבר של יאיר לפיד: "זה נכון, אבל אני לא מוסר את תוכני השיחות שלי עם יאיר. גם איילת שקד חברה שלי. זה התחיל כי היא באה בכל שנה לנשף רוק. בתקופת הקורונה נפתלי בנט בא אליי הביתה לא פעם. ישב שעות, הגיע עם פנקס ועט, קיבל בריף על מצב התעשייה וניסה לעזור עוד לפני שנבחר. אנחנו בקשר גם היום".