אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

עובדי "מטא", חברת האם של פייסבוק, יאלצו לדאוג בקרוב לכביסה או לניקוי היבש בעצמם, וכן לבשל לעצמם את הארוחות.

ה"ניו יורק טיימס" מדווח כי בתאריך 28 במרץ אמורים רבים מעובדי מטא שעבדו בשנתיים האחרונות בבית, מאז פרצה מגפת הקורונה, לחזור לעבודה במשרדים. אלא שלצערם הם יגלו תנאים שונים לחלוטין מאשר אלו שהורגלו אליהם לפני הקורונה.

ראשי חברת מטא הודיעו לעובדים על ביטול חלק גדול מההטבות המפורסמות להן הם זכו בשנים האחרונות. בן היתר הודיעו ראשי חברה כי האוטובוס האחרון המסיע את העובדים לבתיהם יצא בשעה 18:00, כך שארוחת הערב החינמית שהיתה מוענקת להם מדי ערב בין השעה 18:00-18:30 תוענק לעובדים ספורים בלבד שישארו במשרדי החברה בשעות האלו.

עובדים רבים גם נהגו לקחת איתם אוכל הביתה מתוך ארוחות הערב שארגנה החברה, וכעת יאלצו לבשל לעצמם בבית. בנוסף יבוטלו שירותי הכביסה והניקוי היבש להם זכו העובדים כחלק מההטבות הקבועות.

ה"ניו יורק טיימס" ציטט מספר עובדים במטא שהביעו תסכול רב מביטול ההטבות מהן נהנו בשנים האחרונות וטענו כי "הדבר יפגע בתרבות העבודה" בחברה, אולם אחד מעובדי מחלקת המזון במטא אמר כי מטרת השינוי היא לעצור ניצול בלתי נשלט של ההטבות מצד עובדי החברה. "אני יכול לומר בכנות שכאשר עמיתינו דוחסים שלוש עד עשר קופסאות מלאות בסטייקים כדי לקחת אותן הביתה, לאף אחד לא אכפת מהתרבות שלנו. התקבלה החלטה לנסות ולבלום חלק מהניצול תוך חסכון של שישה מיליון קופסאות לדרך".

דבריו של העובד זכו לתמיכה רבה בקרב עובדים של מטא, שטענו כי חלק מהעובדים ניצלו את ההטבות בצורה מחפירה.

ה"ניו יורק טיימס" גם ציטט את דובר מטא, שאמר כי "כאשר אנו חוזרים למשרדים, התאמנו את השירותים במקומות העבודה בכדי לשקף טוב יותר את הצרכים של כוח העבודה ההיברידי שלנו. אנו מאמינים שאנשים וצוותים יפוזרו יותר ויותר בעתיד, ואנו מחויבים לבנות חוויה שתסייע לכולם להצליח".