חני וינברגר
חני וינברגר צילום: מור צידון

אושיית הרשת החרדית חני וינברגר התנצלה הערב (מוצאי שבת) על שהשתתפה בהלוויה של חיים ולדר, זאת לאחר שצפתה בפרק תכנית "המקור" בו הובאה עדותה של רומי שוורץ על כך שוולדר תקף אותה מינית.

כזכור, וינברגר סירבה להאמין לנשים נפגעות ולדר שעדויותיהן התפרסמו בתחקיר "הארץ". היא השתתפה בהלוויה של הסופר החרדי וחטפה ביקורת קשה על כך.

"אני מתביישת ואפילו בהלם מעצמי שהייתי כ"כ תמימה שהצלחתי להאמין לדעות שונות שזה עלילת שוא", כתבה הערב וינברגר בחשבון האינטגרם שלה.

"למזלי יומיים אחרי ההלוויה העליתי פה תוכן מחבק ומכיל רק לנפגעות ופנו אלי 3 מקרים שעזרתי להם מאחורי הקלעים כי כבר אז התחלתי לפקפק", ציינה.

וינברגר סיפרה כי הפרק בתכנית ''המקור'' הוא ששינה את השקפתה על הפרשה. "השבוע כשראיתי את הראיון עם בעלי פשוט ישבנו ובכינו", כתבה. "מה שבטוח זה, מה שאנשים הבינו לפני - אצלי הגיע אחרי לצערי. למדתי מזה המון. לחשוב ולבדוק טוב טוב לפני כל פעולה, לקיחת צד או דעה שלא תצא תקלה תחת ידי".

"שולחת חיבוק ענק ומלא כח לרוחמי ולשאר הנפגעות", הוסיפה. "והלוואי ובזכותה עוד נשים יקבלו אומץ. זה הזמן שלי לבקש סליחה ממי שנפגעה ממני". היא חתמה את דבריה בהאשטאג: #אנימאמינהלך.