יובל דיין
יובל דייןצילום: אוהד רומנו

הזמרת יובל דיין, שהוציאה לאחרונה את הדואט 'מיליון עננים' עם בר צברי, כתבה פוסט בפייסבוק שלה ובו שיתפה את העוקבים ברגע המיוחד שלה בשבתות אצל ההורים.

"בבית שלי לא שומרים שבת" היא סיפרה, "אבל מוודאים מתי היא נכנסת בשביל סיגריה אחרונה של לפני. אבא שלי עושה קניות מרביעי, בחמישי "השלמות", ושישי השלמות להשלמות, ואמא שלי עומדת במטבח ומבשלת ובין לבין עונה לו לטלפון, "לא גדולים ענקיים.. שיהיו בינוניים כאלה, שאני אוכל לחתוך יפה. תצלם לי".

"אחותי ואני רבות על המקלחת (מי היה מאמין שגם בגיל 27 זה קורה, מזל שרבות רק על זה, ויש אוטו כזה באשדוד שנוסע בכל העיר ומכריז מתי שבת נכנסת" יובל המשיכה וסיפרה כי בהתחלה היא חשבה שזה בכל הארץ ורק בהמשך גילתה שלא.

"מגיע הרגע של הדלקת הנרות, מגיע האוכל המטורף של אמא, מגיעים החיקויים, העיתון, הסיפורים והשירים, העוגה בבוקר והוויכוחים בתשחצים".

"אבל הרגע שלי בשבת זה כשאבא שלי שר לאמא "אשת חיל" ומסתכל עליה, או יותר נכון לא מסתכל. מדהים אותי שגם אחרי מסע של חיים שלמים, מטרנות, אירועים, אילת, המשביר לצרכן, אסיפות הורים, קשיים, והפתעות בימי הולדת הם עדיין קצת מתביישים. זה הרגע שלי בשבת".

כזכור, הזמרת והיוצרת יובל דיין חזרה בתשובה לפני כשש שנים, כשבגיל 19 הרגישה שהיא חייבת להירגע. "לפני שש שנים התחלתי לשמור שבת, נכנסתי לעולם של הדת. זה משהו שלא היה זר לי לגמרי, גם אצלנו, בבית באשדוד, תמיד היה קידוש ומֵחם ופלטה, אווירת שבת", תיארה דיין.

בראיון לעיתון ידיעות אחרונות היא סיפרה: "הרגשתי בגיל 19 שאני ממש חייבת שקט כדי להירגע. קריירה, צבא, אלבום ראשון, הופעות. אמרתי שאני צריכה לנוח לפחות בשבת. בהתחלה אמרתי, זה יהיה רק בלי טלפון, אבל כן אמשיך לנגן. פתאום קלטתי שהשירים הכי טובים שלי נכתבו במוצאי שבת אחרי שעשיתי הפסקה. היום אני דתייה. אני מתייחסת לקלנדר היהודי אחרת, מתכוננת לחגים, הלכתי לשמוע שופר, הולכת לבית הכנסת בערב שבת".