100% זאב
100% זאב צילום: יחצ

פרדי לופין הוא ילד לא רגיל, למעשה הוא ילד זאב שעומד לחגוג 14. בחגיגת יום ההולדת שלו פרדי עובר תהליך טבעי לחלוטין לכל מי שחבר בלהקת אנשי הזאב. הוא, כמו כל שאר חברי הלהקה, נרגש ובטוח שהוא יהפוך לזאב חזק ואמיץ. בעיקר כי הוא מתעקש להמשיך את השושלת של אבא שלו, שנעלם באופן מסתורי. פרדי מרגיש את הלחץ נושף בעורפו יותר מתמיד, אביו לא היה סתם עוד איש זאב אמיץ, הוא היה המנהיג הקודם של להקת אנשי הזאב, אותו פרדי הכי לא היה רוצה לאכזב. לצערו ולהפתעת כולם פרדי הופך לפודל מתוק וקטן במקום לזאב אמיתי.

המלחמה בין כלבים וזאבים היא דבר מוכר במיוחד בלהקה של פרדי, בין-לילה פרדי הופך לאכזבה של הלהקה. הלהקה מחליטה לתת לו הזדמנות לעשות את הבלתי-אפשרי, לנסות להוכיח את עצמו עד בואו של ירח מלא כ100% זאב שראוי להשתייך ללהקה, או שהוא פשוט יגורש לנצח נצחים.

פרדי כפודל מתאפס ומוצא את הנחישות להוכיח את עצמו ללהקה כזאב פיקח ואמיץ. הוא יוצא אל העיר הגדולה שם הוא מכיר חברים חדשים בין כלבי הרחוב המחוספסים. הוא מחליט לצאת למשימה הלא פשוטה, למצוא ולהשיב את אבן הירח האבודה ללהקה. בעזרתה של בטי, כלבת רחוב קשוחה ומתוחכמת, הוא מצליח לשרוד ולצלוח במשימות, אפילו לרקום חברות אמיתית בין השניים.

אך הצרות לא מפסיקות לבוא, פרדי ובטי נופלים בידיים של תופסי כלבים לא נחמדים ונזרקים למכלאת כלבים, שממנה אין יציאה. הם מאחדים כוחות עם חברים חדשים שהם מכירים בכלא הכלבים. יחד הם מחפשים כול דרך לברוח. פרדי אשר מוצף ייאוש, עדיין ממשיך לנסות, אבל הגאווה שלו הופכת את ניסיון הבריחה לכישלון. פרדי לוקח אחריות על המעשה, בתור עונש הוא נשלח לצינוק, שם הוא יפגוש את כלב האימים שמיילל ללא הפסקה.

מתחת לאדמה, ללא תוכנית או טיפת מוטיבציה, פרדי מרגיש שהגיע לתחתית הבור. שאלות רבות צצות ממלאות אותו, כלב האימים המיילל מצית בפרדי את האומץ לגלות מחדש את הכוח האמיתי שבוער בו. הוא מבין שעליו לאזור אומץ, לקום ולדרוש חזרה את מקומו, לא רק כאיש זאב, אלא כראש הלהקה.

השיעור שפרדי לומד על עצמו, מצליח להפוך אותו מפודל חזרה לנער זאב. בנקודה זו פרדי מבין שמה שחיפש בחוץ במטרה להוכיח את עצמו, נמצא אצלו כל הזמן בפנים. פרדי משחרר את חבריו הכלבים מהמכלאה, חוזר לאחוזת הזאבים, מתעמת עם הדודו וחושף את המעשים שלו בפני כולם. בכך הוא מציל את להקת הזאבים מאסון בטוח.

בסוף, פרדי מבין שגודל ופרווה ורודה לא מגדירים את מי שהוא באמת, כי בסופו של דבר, תמיד יהיו כאלה שיגידו שהוא לא 100% זאב כלפי חוץ, אבל אף אחד לא יוכל להתווכח עם העובדה שהוא 100% גיבור!

ומי עומד מאחורי כל אלו?

פרדי לופין

פרדי עומד להיות איש זאב. תערובת של בטחון יתר ומודעות עצמית, פרדי כולו מרפקים וברכיים, גדל במהירות הרבה מעבר למראה הנערי שלו. אחרי שהמשיך את חייו אחרי מות הוריו, הוא מרגיש שדודו ושאר האצולה הזאבית מטילים ספק בכשירות שלו להנהיג את הלהקה כמו שאביו המכובד הנהיג. פרדי הפך להיות יותר ויותר חסר אחריות. הוא אנוכי ולא מתחשב, מונע על ידי רצון עז להוכיח ללהקה ממה הוא עשוי. הוא יראה להם! הוא יהיה הזאב הגדול וחזק שהיה מעולם! אך כאשר הוא נהפך לכלב , אויבו הגדול ביותר של הזאב, לא סתם כלב לפודל! השוק והתדהמה שלו גדולים. אך, החיים התור כלב רחוב זורקים עליו צרות צרורות ורק החברות הגדלה שלו ושל כלבת הרחוב מצילה את חייו, פרדי לומד להעריך את האופי הכלבי המוטבע ודרך זה הוא למד איך להיות גיבור אמיתי.

בטי

כלבת רחוב מעורבת, חששנית וחכמה, בטי הייתה הקטנה והחלשה בקבוצת הגורים שנולדה בחנות החיות. הושלכה לסימטה אחרי שכול אחיה ואחיותיה נמכרו, היא פיתחה חרדת נטישה רצינית במיוחד. השנים ברחוב הפכו אותה לבעלת אופי מחספס וקשוח אשר מסתיר נפש אדיבה ופגיעה. מצחיקה, חריפה וחדה, בטי מעדיפה בדיחה טובה או נשיכה קטנה מאשר לדבר על דברים אישיים. כאשר היא פוגשת פודל רכרוכי ברחובות, היא מחליטה לעזור כנגד האינסטינקטים שלה. אך למרות הדיבור הקשוח, עמוק בפנים בטי משתוקקת למשפחה לאהוב ובית משל עצמה. ולאורך הדרך היא מתחילה להאמין שיש סיכוי שהפודל הוורדרד והמטופח הוא טיפה בסדר… אבל רק טיפה.

הבימוי הנהדר הוא של רועי גבע. 96 דקות מהנות ומעשירות.