הלווית השופט אליעזר גולדברג
הלווית השופט אליעזר גולדברגצילום: חזקי ברוך

מבקר המדינה ושופט בית המשפט העליון לשעבר אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה למינוי בכירים, הובא למנוחות היום (ראשון) בבית העלמין בגבעת שאול, ירושלים.

בהלוויה השתתפו בני משפחה וחברים, משפטנים ועורכי דין, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, שר המשפטים גדעון סער והשר לשעבר דן מרידור.

גולדברג כיהן כיו"ר הוועדה המייעצת למינוי בכירים, שבוחנת בין היתר מינויי מפכ''ל, ראשי שב''כ ומוסד ועוד. הוא שימש גם כנציב תלונות הציבור על השופטים. הותיר אישה, שלושה ילדים, נכדים ונינים

נשיא העליון השופטת חיות ספדה בהלוויה: "השופט גולדברג זכה להתהלך שנים רבות וטובות במחוזות העיר ירושלים שבה נולד, והוא הקדיש את מרבית שנות חייו הבוגרים לעשייה למען הציבור הישראלי.

"השופט גולדברג היה "פליליסט" מומחה אשר ניחן ביכולת יוצאת דופן לזהות את הסוגיות המרכזיות והחשובות בכל תיק – ובפסיקתו, וכן בדו"ח הוועדה להבניית שיקול הדעת השיפוטי, ניכרת שאיפתו להתוות עקרונות משפטיים ברורים ובהירים לשם הנחיית השופטים בכל הערכאות בבואם לגזור את העונש''.

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך

עוד אמרה חיות כי ''היותו משרת ציבור במלוא מובן המילה, באה לידי ביטוי, בין היתר, גם בוועדה למינוי בכירים, שם הציב השופט גולדברג סטנדרט גבוה ובלתי-מתפשר של יושר, טוהר מידות ומינהל תקין.

''בספר קהלת נאמר 'רְאֵה זֶה מָצָאתִי אֲשֶׁר עָשָׂה הָאֱלֹהִים אֶת הָאָדָם יָשָׁר'. השופט גולדברג קיים את הפסוק הזה בכל הווייתו, והמורשת שהותיר אחריו מנחה אותנו לראות לנגד עינינו את טובתו של הציבור, ולזכור כל העת שיש רק דרך אחת לקדמה –דרך הישר.

''יותר מדי פעמים במהלך התקופה האחרונה עומדות רגלינו בבתי ההספד של ירושלים, בפרידה אחרונה מרעינו, שופטות ושופטי בית המשפט העליון בדימוס, אשר הלכו לעולמם. "כי שמה" – בירושלים – "ישבו כסאות למשפט" [תהילים קכב, ה]. אכן, בירושלים מילאו את שליחותם בשירות הציבור, ובה הובאו למנוחת עולמים. היום אנו מלווים את השופט גולדברג בדרכו האחרונה''.

''אליעזר היקר, תודה לך על כשישה עשורים של שליחות משפטית וציבורית נאמנה'', הוסיפה הנשיאה חיות.