שבת זכור בשכונת גילה
שבת זכור בשכונת גילהצילום: ישי דמארי - ישיבת הסדר הכותל

רבני ותלמידי ישיבת ההסדר הכותל המשיכו את המסורת הארוכה ובשבת זכר קיימו את שבת 'כלל ישראל', אותה מציינים דווקא מחוץ לישיבה.

השנה יצאו בישיבת ההסדר הכותל לשבת זכור בשכונת גילה בירושלים. בוגרי הישיבה הקימו לפני כשנתיים את הגרעין התורני-קהילתי "יוצאים מהחומות" בשכונת גילה ובשבת זו מאות מבני הישיבה הגיעו לחזק את פעילות הגרעין והקהילות השונות בשכונה.

תלמידי הישיבה התפזרו לקבלת שבת חגיגית ודברי תורה ושמחה בבתי הכנסת השונים בגילה. בבית הכנסת "אדרת אליהו" התקיים אירוע עונג שבת לתושבים יחד עם ראש הישיבה הרב ברוך וידר, רבני השכונה ורבני הקהילות, ויחד עם בני הישיבה וחברי הגרעין. הסעודה השלישית התקיימה בסניף בני עקיבא בשכונה יחד עם המדריכים והחניכים. במוצאי השבת התקיימה הרקדה המונית בסניף בני עקיבא אליה הגיעו החניכים וחברי הגרעין.

הרב ברוך וידר, ראש ישיבת הכותל: "בכל שנה אנו שמחים יחד עם גרעינים תורניים ברחבי הארץ, והשנה השמחה גדולה אף יותר עם הגעתנו לגרעין שהוקם ע"י בוגרי הישיבה כהמשך ישיר ללימוד התורה בבית מדרשנו".

מוטי ג'רבי, מנכ"ל הישיבה: "התורה הגדולה שבבניין ירושלים שבתוך החומות מחייבת גם לצאת מן החומות ולחזק את ירושלים בירתנו כולה. אנו מודים לראש העיר מר משה ליאון ולסגניתו הגב' חגית משה על הסיוע בהרמת פרויקט זה יחד עם המנהל הקהילתי בגילה והקהילות".