מתגייסים בבקו"ם. ארכיון
מתגייסים בבקו"ם. ארכיוןדובר צה''ל

צה"ל פרסם הערב (ראשון), לאחר הפסקה של כמה שנים, את נתוני דירוג הגיוס לצבא בערים השונות והמובילות מביניהן הן מודיעין-מכבים-רעות, נס ציונה, גבעת שמואל וקרית אונו.

היישוב היחיד בארץ בו התגייסו 100% מהבנים הוא כפר תבור.

הנתונים נבדקו לפי שיטה חדשה במסגרתה הערים והמועצות חולקו לשלוש קבוצות: יישובים גדולים עם יותר מ-500 בני נוער בעלי פוטנציאל לגיוס, יישובים בינוניים עם 250 עד 500 מועמדים לגיוס, וערים קטנות עם 100 עד 250 מועמדים לגיוס.

הציון המשוקלל חולק בין 50% שיעור המתגייסים לצבא, 25% שיעור היוצאים לקצונה ו-25% שהתגייסו לתפקידי לחימה. אצל בנות שונה הסעיף לגיוס לתפקידים משמעותיים.

בצבא הוחלט לפרסם רק את החלק העליון של הדירוג, אך עיון בדירוג המלא מגלה כי תל אביב נמצאת במקום נמוך יחסית - 51 מבין כלל הערים.

המועצה האזורית רמת נגב מובילה בקטגוריית הגברים ובנשים מובילה מועצת דרום השרון.

באופן מפתיע יחסית, המועצות האזוריות ביהודה ושומרון אינן נמצאות בדירוג עשרת המקומות הראשונים של הגיוס.

ראש אכ"א, אלוף יניב עשור, מסר: "מדינת ישראל נתונה תחת איומים משמעותיים ולכן, השירות הקרבי חייב להישמר כערך מכונן ומוביל בחברה הישראלית. הלוחמים הם אלו אשר מסכנים את חייהם למען ביטחון המדינה ומגנים על אזרחיה. אנחנו פועלים בשותפות מלאה עם הרשויות המקומיות על מנת לשפר את תהליכי המיון והשיבוץ של המלש"בים, לעודד לגיוס קרבי ומשמעותי כך שיבואו בשערינו מוכנים ונכונים".

הוא הוסיף כי "התאמת המיונים ושיפור תהליכי הגיוס הינם בראש מעיינינו זאת כדי למצות את ההון האנושי באופן מיטבי תוך כדי שאנחנו מקפידים על מתן שיוויון הזדמנויות ולכן אנו משקיעים בכך רבות. לאחרונה נשמעות טענות כי רק נוער מהפריפריה משרת בשירות קרבי. הנתונים שאנחנו מפרסמים מוכיחים כי טענות אלו אינן נכונות. ניתן לראות כי המתגייסים לצה"ל וליחידות הקרביות מגיעים מכלל הערים והישובים במדינה. צה"ל הינו צבא העם ואנשיו מהווים את השתקפות החברה הישראלית על כלל גווניה".