השר מתן כהנא
השר מתן כהנא צילום: ערוץ 7

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) תקף היום (שלישי) את ארגון 'חותם' לאחר שזה האחרון פרסם פוסט נגד רפורמת הגיור שהוא מקדם.

מה שעורר את זעמו של השר כהנא היה פוסט של חותם בו נכתב: "יצא המרצע מן השק. בהתחלה אמרו שחייבים רפורמה בגיור כי יש כאן המון גויים שכבר ישראליים. ועכשיו מתברר שרוצים גיורי אינסטנט כדי להציף את ישראל בגויים".

"שקרנים", הגיב השר כהנא בקבוצת וואסאפ פנימית של פעילי ימינה. "הם יודעים את האמת. איך הם מעזים להגיד על מתווה שהרב דרוקמן מתבטא שוב ושוב שמדובר במתווה טוב, שזה גיור רפורמי".

הוא הוסיף בתכתובת הפנימית שהגיעה לידי ערוץ 7: "אין להם שום כבוד לרבנים", ואף כינה אותם "ארגון בזוי".

מתן כהנא בקבוצת הוואסטאפ
מתן כהנא בקבוצת הוואסטאפ צילום: מסך

ארגון 'חותם' הגיב לדברי השר כהנא: "כהנא עצבני, כהנא מאבד את העשתונות, כי אנחנו בחותם מורידם לו את המסכה, וחושפים את הפייק גיור שהוא מביא עלינו. מי שאמר למראיין שהוא יהיה רקדן בלהקת בת שבע לפני שימינה ישבו עם מרצ בממשלה, שלא יטיף על שקרים. כהנא אמר בקול ברור שצריך את רפורמת הגיור כי מגיעים כעת אלפי גויים מאוקראינה, כהנא אל תעבוד לא עלינו, לא על הציבור, ובטח לא על רבני ישראל. גם אם אומרים שקר 100 פעמים הוא לא הופך להיות אמת".

"תעצור את רפורמת הגיור, אל תשתמש בתמיכת הערבים בכדי לקבוע לנו מי הוא יהודי, הפסק לקדם את הרפורמה של גלעד קריב, ליברמן ויוליה מלינובסקי אשר תוכניתם להביא לכאן מאות אלפי גויים, ולהעביר אותם גיורי אינסטנט, לפורר את עם ישראל ולפגוע בזהות היהודית של המדינה. חדל להנות גם את הגרים וגם את הציבור", כך 'חותם'.

הציור שהכעיס את מתן כהנא
הציור שהכעיס את מתן כהנא צילום: חותם