מבקר המדינה
מבקר המדינה צילום: יעל אילן

טוב שיש מציאות ישראלית שגורמת לגיחוך ולצער גם יחד. מה יכול להיות מצחיק יותר מאשר לעלות מחזה שאנו כולנו נמצאים בתוכו. כמו שאומר השחקן הראשי (ראש העיר) בסוף ההצגה " מה אתם צוחקים? אתם חלק מזה..

נכון. אנחנו חלק מזה ואף על פי כן, לשבת כמעט שעתיים, לצחוק, להזיל דמעה של שצחוק , לשכוח מהקורונה ורוסיה ולחזור למציאות הפוליטית – ישראלית.

ההצגה החדשה- ישנה שמעלה תיאטרון החאן בפעם השלישית (לראשונה עלה המחזה בתיאטרון הקאמרי בשנת 1993 בכיכובם של רמי ברוך,יוסי גרבר, קרן מור ותיקי דיין. ב־ 2005 הוא הוצג בתיאטרון הבימה בכיכובם של יעקב כהן,יגאל נאור, חנה לסלאו ודביר בנדק).

עברו 17 שנה מאז ומנהלו האמנותי של החאן, אודי בן משה, הציע לאילן רונן לביימה בפעם השלישית.

"השחיתות בארצנו היא מציאות קיימת, אף פעם לא נגמרת", מסביר רונן את החלטתו לביים שוב את חברו אילן חצור שכתב לראשונה את המחזה.

"מאז הגרסאות הקודמות של המחזה - בקאמרי ב-94' והבימה ב-2005 - ישבו בכלא נשיא, ראש-ממשלה, אולי עוד אחד בדרך, שר אוצר, רב ראשי ואינספור ראשי רשויות מקומיות. יש על מה לכתוב".

ומה הסיפור? הפעם הסכמי אברהם היוו את ההשראה. לאוסקר פפרנו, ראש העיר של עיירה נידחת בנגב, המצוי בעיצומו של קמפיין בחירות מוצלח, ובעיצומה של עסקת ענק עם שייח' אמירתי - מגיעה הודעה ממקור בכיר, לפיה מתנהלת נגדו ונגד חברי העירייה חקירה סמויה בחשד לשחיתות.

מבקר המדינה
מבקר המדינה צילום:יחצ

ראש העיר נכנס לפאניקה יחד עם כל חברי העיריה, שחוששים שהנציג של משרד מבקר המדינה כבר נמצא בעירם.

נוכל קטן שנאלץ לברוח על חייו ושוהה רעב וחסר כל באכסניה עלובה באותה עיר, לא מאמין למזלו הטוב כשראש העיר נוחת לפתע בחדרו.

להפתעתו, פפרנו חושב בטעות שהוא נציג משרד מבקר המדינה, מתחנף אליו ולוקח אותו לסיור מפנק בעיר – והחגיגה מתחילה...

כל כך נכון שחבל רק שזה בארצינו.

מבקר המדינה
מבקר המדינה צילום:יחצ

שנון ומיטיב להעביר את המידע שאנו נחשפים אליו חדשות לבקרים בעמודי החדשות והתקשורת.

נקי, איכותי, עכשווי ובעיקר מהנה.