טלי ליפקין שחק
טלי ליפקין שחק צילום: גלי צה"ל

העיתונאית ואשת גלי צה"ל, טלי ליפקין-שחק, מונתה לראש מחלקת התכניות של גלי צה"ל.

ליפקין-שחק הצטרפה לגלי צה"ל בשנת 2008 כמגישה, והייתה מנהלת התוכניות הצבאיות בתחנה, ומגישת "רצועת הבטחון". בשנים האחרונות היא מובילה את פרויקט-הדגל השנתי של גלי צה"ל להנצחת חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ביום הזיכרון. מיזם שידורים שהובילה טלי במלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים זכה בפרס אגודת העיתונאים.

טלי החלה את דרכה העיתונאית עם הצטרפותה לעיתון "דבר" ב1978, והייתה לכתבת הצבאית הראשונה בישראל. בהמשך הייתה חברה בצוות ההקמה של תחנת הרדיו 103 FM, כותבת במוספי סופשבוע והתרבות של "מעריב", וערכה והגישה סרטים דוקומנטריים ביניהם "מלכוד 82" על מלחמת לבנון הראשונה ו"ילדים כותבים לרבין" שעסק בהשפעת רצח ראש-הממשלה רבין על ילדים.

ליפקין-שחק שימשה נשיאת כבוד של אקי"ם ישראל, וכיום חברה פעילה בקבוצת "עזרת נשים" לסיוע למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית.

גלית אלטשטיין, מ"מ מפקדת גלצ והעורכת הראשית: "מחלקת התוכניות של גלי צה"ל היא נדבך מרכזי בשידורי התחנה, שמאגדת נכסי צאן ברזל בעולמות התרבות והתעודה ותמשיך להתחדש בתוכן רלוונטי ומעמיק בעולמות אלה ובעולמות הצבא והביטחון. ניסיונה הרב של טלי כאשת תקשורת וורסטילית בגלי צה"ל ומחוצה לה יצעיד את המחלקה לעשייה רלוונטית ואיכותית במכלול עולמות התוכן שמאפיינים את עשייתה".

טלי ליפקין-שחק: "בשמחה ובתחושת אחריות גדולה, אני מקבלת עלי את ניהול מחלקת התכניות, שהינה התגלמות הייעוד של גלי צה"ל, להמשיך ולייצר תוכן איכותי ולתווך בין החברה הישראלית לצה"ל. כל זאת יחד עם צוות מסור וברוך-כשרונות של אנשים - חיילים ואזרחים - ולצד חבריי במחלקות האחרות, בהנהגת גלית אלטשטיין. במובנים רבים זוהי סגירת מעגל עבורי ואני מודה על ההזדמנות".