עו"ד אביחי דמארי
עו"ד אביחי דמאריצילום: יח"צ

רבים מאתנו אינם מבינים את משמעות המינוי כאפוטרופוס להורה מבוגר או קרוב משפחה חולה. ש' אף היא לא הבינה זאת, עד שנתבעה ע"י האפוטרופוס הכללי להשיב סכומי כסף גדולים לחשבון הבנק של אביה בטענה כי פעלה בניגוד להוראות החוק. בזכות ייעוץ וטיפול משפטי אותו קיבלה מעו"ד משפחה וירושה אביחי דמארי נמחקה התביעה, וש' למדה איך להימנע ממינוי אפ' באמצעות עריכת ייפוי כוח מתמשך ו "זה ממש הציל אותי" לדבריה.

ש' בת לזוג ניצולי שואה הייתה אפוטרופוסית של אביה לאחר שהאחרון לקה באירוע מוחי.

ש', כרבים מאתנו לא ידעה את המשמעויות הנודעות ממינויה כאפוטרופוסית לגוף ולרכוש ואף לא הבינה אותם, ולתומה סברה שבסה"כ תוכל לפעול בשם אביה בכל ענייניו.

ש' כלל לא ידעה או תיארה לעצמה כי עליה להגיש דיווחים ותחשיבים לאפוטרופוס הכללי עם מינויה כאפוטרופוסית וכן מידי שנה ולמעשה ובתום לב של ממש, לא פעלה בהתאם להוראות המחייבות אפוטרופוסים בענייני רכוש.

לאחר שחלפו שנתיים מאז מינויה כאפוטרופסית לאביה, קיבלה ש' מכתב מהאפוטרופוס הכללי, שם נטען כי פעלה בניגוד להוראות החוק ונמנעה מהגשת דיווחים שוטפים (מיותר לציין כי היא כלל לא ידעה שעליה לעשות זאת). למרבה הצער, ש' מצאה עצמה כנתבעת ע"י האפוטרופוס הכללי ביחס לטיפול בענייניו של אביה, כאשר היא כלל לא הבינה את החובות הגלומות במינויה כאפוטרופוסית...

בצר לה, הגיעה ש' לעו"ד אביחי דמארי, המתמחה בדיני משפחה וירושה. ולאחר ניהול ההליך ע"י עו"ד אביחי דמארי הוגשו ותוקנו דיווחים עד לשביעות רצונו של האפוטרופוס הכללי והתביעה כנגד ש' נמחקה.

במהלך ניהול ההליכים, המליץ עו"ד אביחי דמארי לש' להסב את תשומת ליבה של אמה על מנת שתחתום על ייפוי כוח מתמשך, אשר יהווה את החלופה האידיאלית לאפוטרופסות.

לאחר שש' הבינה את המשמעויות הנודעות הגלומות בהליך מינוי אפוטרופוס היא מיד הסבירה לאמה מדוע נכון וכדאי לערוך ייפוי כח מתמשך ואמה אכן ערכה ייפוי כוח מתמשך, במסגרתו מינתה את ש' כמיופת כוחה.

לאחר כשנתיים, לקתה אמה של ש' בדימנציה ולמעשה הופעל ייפוי הכוח המתמשך.

ש' חסכה את כל "כאבי הראש" והבירוקרטיה הגלומים במינוי אפוטרופוס וללא כל צורך בבית משפט מונתה כמיופת כוחה של אמה.

ש' נושמת היום לרווחה ואומרת: "עו"ד אביחי דמארי המליץ לי לערוך ייפוי כוח מתמשך וזה פשוט הציל אותי". עוד מוסיפה ש' ואומרת: "לעולם אין לדעת מתי נצטרך להיות אפוטרופוסים עבור הורינו, אך תמיד ברור שזה יהיה ברגע לא קל, כשאנחנו מודאגים ומבולבלים מכל המצב החדש שנכפה עלינו ולכן עצתו של עו"ד דמארי לחתום על ייפוי כוח מתמשך הצילה אותי וברגע הכי קריטי, בו אני הכי אובדת עשתונות ולא יודעת מה לעשות, יכולתי להפעיל את ייפוי הכוח המתמשך ולהתפנות לטפל באמי ללא דאגות בירוקרטיות מיותרות".

עו"ד ונוטריון אביחי דמארי הינו מנהל תחום דיני המשפחה והירושה במשרדו, בעל רישיון עריכת דין בישראל ובוגר תואר ראשון במשפטים. בין לקוחותיו של עו"ד דמארי נמנים בין היתר אנשים פרטיים, אנשי ציבור ומשפחות אשר מיוצגים על ידו ועל ידי צוות משרדו בעניינים משפחתיים שונים. לקוחות אלו נהנים משירותו האישי והמסור ומטיפולו באופן ישיר בעניינם. כעו"ד לענייני ירושה, אביחי דמארי מלווה את לקוחותיו החל משלב הייעוץ המשפטי הראשוני, בחירת האסטרטגיה לניהול ההליך, ועד לסיום הטיפול המשפטי הנדרש, לרבות ייצוג בפני ערכאות השיפוט השונות, הכוללות גם את בתי המשפט למשפחה, מחוזיים, ביהמ"ש העליון ובתי דין רבנים.

עו"ד אביחי דמארי: טלפון: 03-5185888 (שלוחה 2) פקס: 03-5285888 נייד: 053-7551900

[email protected]אתר: www.damari-law.co.il כתובת: בית SIV רח' הסיבים פתח תקווה פינת הערבה 1 גבעת שמואל