טקסס
טקסס צילום: ISTOCK

חוקרי משטרת טקסס מנסים להבין כיצד הצליח צעיר בן 13 לעלות לבדו על משאית ולנהוג בה, עד שהתנגש במיניבוס שהוביל קבוצת ספורטאים מאוניברסיטת דרום-מערב המקומית, והרג תשעה מהם.

התאונה הקטלנית התרחשה ביום שלישי בערב, לאחר שעוברי אורח הזעיקו את כוחות ההצלה לזירת התאונה, שם נגלה לעיניהם מחזה קשה של הרוגים רבים שוכבים לצד המשאית והמיניבוס המרוסקים לחלוטין.

לאחר חקירה קצרה התברר כי מי שנהג במשאית חלוקת הסחורה הגדולה היה ילד בן 13, שהצליח להשיג את מפתחות המשאית ולנהוג בה עד לתאונה הקטלנית עם המיניבוס שהוביל את משלחת הספורטאים מהאוניברסיטה שהיו בדרכם למשחק גולף.

במסיבת עיתונאים ביום חמישי שעבר טענו החוקרים כי אחד הצמיגים של המשאית הגדולה התפוצץ במהלך הנסיעה, מה שהוביל את הילד שנהג במשאית לאבד שליטה עליה והוביל להתנגשות הקטלנית. בתאונה נהרגו שישה משחקני הגולף של האוניברסיטה, המאמן שלהם, הילד הצעיר שנהג במשאית ואדם בן 38 ששהה לידו. שני ספורטאים ניצלו מהתאונה.

החוקרים אמרו גם כי הם מנסים לבדוק באיזו מהירות נסעו שני כלי הרכב, לאחר שכתוצאה מההתנגשות הם נהרסו לחלוטין. החוק בטקסס קובע כי ילדים יכולים להתחיל בשעורי נהיגה בגיל 14, כאשר בגיל 15 הם יכולים להתחיל לנהוג עם מבוגר לצידם.

"ברור מאוד שההתנגשות היתה חזיתית ובמהירות גבוהה. שני כלי הרכב עלו באש לאחר התאונה. יש לנו אלפי תמונות שצולמו על ידי המגיבים הראשונים, ואין ספק לגבי עוצמת הפגיעה. חלק גדול מנוסעי האוטובוס לא חגרו חגורות בטיחות במהלך התאונה", אמר ברוס לנדסברג, סגן יו"ר המועצה הלאומית לבטיחות בתחבורה.