בנט ושקד
בנט ושקדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

העוקבים אחר חשבון הטוויטר של ראש הממשלה נפתלי בנט הבחינו שהוא היחיד מבין חברי ימינה שלא בירך את שרת הפנים על העברת חוק האזרחות לפני פיזור הכנסת לפגרה בסוף השבוע שעבר.

עיתונאית "וואלה" טל שלו כותבת היום (שישי) על התקררות היחסים בין שקד לבנט, שבאה לידי ביטוי גם בהיעדר הגיבוי של בנט אל מול המתקפות של השמאל על מתווה הפליטים של שקד.

"מאז שהוקמה הממשלה, כמו בחוק האזרחות, כך גם בהגירה מאוקראינה, בנט ושקד מושכים לכיוונים הפוכים; מלכתחילה, הוא הרוויח את כל הקופה ואת שיחות הסלון הבינלאומיות עם פוטין וזלנסקי, ואילו היא, עם כאבי הבטן הידועים לשמצה, שילמה את המחיר הפוליטי הכבד ביותר ויושבת בממשלה עם מוסי רז וואליד טאהא", כותב שלו.

לדברי שלו, בנט מנסה למנף את תפקיד ראש הממשלה לגיוס אלקטורט חדש מהמרכז ואילו היא מתבצרת על העץ האידיאולוגי ומייחלת לתקומה בימין. "ברקע ההתרחקות הפוליטית, גם הדומיננטיות של היועצת המדינית של בנט, שמרית מאיר, שתפסה את מקומה של שקד כאשה החזקה שלוחשת על אוזנו, ונחשבת לאחת מהוגות אסטרטגיית ההתמרכזות - וגם ההתקררות ביחסים עם שקד''.

"בנט נחשב לשרוף בימין, ואילו שקד מאמינה שיש לה דרך חזרה; כל עוד היא עושה שרירים ימניים, הוא יתקשה להתרומם במרכז, ומבלי להתנתק ממנו - גם היא תתקשה לעשות קאמבק בימין''.

עוד כותבת טל שלו: "ח"כ אלי אבידר סימן השבוע, שוב, את שקד כמי שתפיל את הממשלה לפני הרוטציה של לפיד, כמעין מבחן קבלה שיפתח עבורה את דלתות הליכוד והימין. ככל שהפער הפוליטי-אישי-אסטרטגי בינה ובין בנט יגדל, הסיכוי שהיא באמת תעשה את זה - ילך ויתגבר".