ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שוחח עם ערוץ 7 על דמותו של הרב חיים קנייבסקי זצ"ל איתו התייעץ רבות במשך השנים.

"הכרתי אדם ענק, ספר תורה מהלך, סגפן. כשהייתי מגיע אליו היה מעבר דרך חדר השינה שלו. רואים מיטה קטנה וצרה, אדם כמוהו היה יכול לחיות באושר וכבוד אבל זה לא דיבר אליו. גם כשנכנסת אליו הוא היה ממשיך ללמוד מהספר. תמיד היה עם ספר ולומד. ואז לרגע הוא מתפנה, לא מדבר הרבה, אבל הכן או הלא שלו - אומר הכל - וכך גם הברכה שלו", מספר ליאון.

לדבריו, הייחוד של הרב קנייבסקי היה ביכולת שלו לכבוש את ליבו של כל הציבור. "זה לא סוד שהרב קנייבסקי היה מיוחד מאוד. הוא הצליח להביא סביבו את כל הקשת הציבורית. הגיעו אליו גם כיפות סרוגות, גם חילונים, גם ליטאים וגם חסידים. הוא היה איש של כולם".

"אני הכרתי אותו עוד לפני 2013, אבל באותה שנה הוא תמך בריצה שלי לבחירות ולאחר מכן מינה אותי להיות יו"ר בית החולים מעייני הישועה והאירוע הגדול היה ב-2018 בערב יום הכיפורים כשהוא החליט לתמוך בי בבחירות לראשות העיר ירושלים", מוסיף ליאון.

הוא נזכר ברגעים האישיים שלו במחיצת הרב. "הרב קנייבסקי לא דיבר הרבה. אני מדבר ומתייעץ עם רבנים והוא היה ממעט במלים. הפגישות איתו היו קצרות ביותר. היית מספר על העניין שבו אתה מתלבט והוא היה חותך את הדברים בכמה מלים - כן או לא, ברכה והצלחה. אחד האירועים האחרונים שאני זוכר עם הרב קנייבסקי היה בזמן הקורונה, כשבאתי לבקש ממנו לתמוך בסגירת ת"תים. הוא לראשונה הסכים ואני זוכר את ההשפעה שהיתה לו על ההחלטה הזו. ברגע שהוא אמר לסגור לכמה ימים, הכל היה סגור וכך גם כשאמר לפתוח. הוא היה שותף לתחושה של כולם למה היא הקורונה ומהו הנזק שהיא יכולה לגרום".

"כשהייתי חוזר מפגישה איתו היתה לי תחושה של התמלאות רוחנית להרבה זמן. הוא פשוט חסר לנו. אני מרגיש שאיבדנו דמות שהיתה משמעותית ביותר בעולם היהודי. אין ספק שירושלים תנציח אותו ומגיע לו את זה ולדורות הבאים שיזכרו אותו. אני בטוח שעוד יצאו הרבה סיפורים על המופתים שהוא דאג להם", מסכם ראש העיר ירושלים.

לתרומה לעילוי נשמתו של הרב לוועד הרבנים לחצו כאן

לתרומה לעילוי נשמתו של הרב לקופת העיר לחצו כאן