שחקני ברצלונה חוגגים ניצחון אדיר
שחקני ברצלונה חוגגים ניצחון אדיר צילום: רויטרס

האחת משחקת בליגת האלופות ורשמה הפתעה אדירה כשהדיחה את קבוצת הכוכבים, פריז סן ז'רמן בה משחקים ליאו מסי, ניימאר ואמפבה, בדרך לרבע הגמר. האחרת משחקת בליגה האירופית השניה בחשיבותה במסגרתו שיחקה בטורקיה רק לפני שלושה ימים ובקושי הצליחה לעבור לרבע הגמר, אחרי שעברה בעצמה טלטלות גדולות בשנים האחרונות.

איך זה נגמר? עם תבוסה אדירה שהנחילה ברצלונה המחודשת לאלופה שבדרך, ריאל מדריד, באצטדיונה הביתי הסנטיאגו ברנבאו, במשחק חד-צדדי.

כבר זמן רב שברצלונה מרשימה וחוזרת להציג את היכולת שאיפיינה אותה בעבר הלא רחוק כשליאו מסי עוד שיחק במדיה. הערב (ראשון) מול היריבה המושבעת, ריאל מדריד, במשחק הסופר-קלאסיקו של הכדורגל הספרדי, הצדיקה ברצלונה את הציפיות ממנה כשהביסה ללא רחם את היריבה המרה בתוצאה 4:0 באצטדיונה הביתי, במשחק שהיה במעמד צד אחד בלבד.

אל המשחק הערב הגיעה ברצלונה המחודשת, אותה מאמן שחקן העבר שלה צ'אבי, כשהיא במרחק 12 נקודות מריאל שבמקום הראשון, אחרי משחק לפני שלושה ימים במסגרת האירופית וכשהמאזן מול המדרידאים במשחקי הקלאסיקו האחרונים עומד על 5 הפסדים רצופים.

דמבלה המושמץ הביך שוב ושוב את הגנת מדריד, פייר אמריק אובמיאנג כבש צמד וברצלונה פירקה את ריאל בתוצאה כמעט היסטורית.

דמבלה בישל שני שערים לחבריו כבר במחצית הראשונה והיה לראשון מברצלונה שעושה זאת מאז שעשה זאת מאמנו צ'אבי לפני 13 שנים במשחק שהסתיים בתוצאה היסטורית עם 2:6. הפעם זה נגמר "רק" עם 4:0, כאשר את עיקר המחמאות צריך לקבל המאמן ושחקן העבר צ'אבי שעשה שינוי מקצה לקצה בברצלונה העונה.

עד כמה שינוי קיצוני הוא עשה? תחת קומאן העונה כבשה ברצלונה ממוצע של 1.58 שערים למשחק, ברצלונה תחת צ'אבי כבר עם 2.3 שערים למשחק, כאשר בחודש וחצי האחרונים כבשה ברצלונה של צ'אבי ארבעה שערים ומעלה מול לא פחות משש יריבות.

ברצלונה אמנם לא תזכה כבר באליפות ולא קרובה לאיים על ריאל, אבל לאוהדי ברצלונה בספרד ובעולם כולו יש למה לחכות כי בכושר הזה, בעונה הבאה ברצלונה תחזור לגדולתה שוב.