גלעד עטיהללא

גלעד עטיה, חייל המשרת בצה"ל ומתגורר במעוז אסתר, גילה הבוקר (שני) כי בעת ששהה בבסיס כוחות הביטחון הגיעו להרוס את ביתו.

בעקבות ההרס, הוא חזר מהבסיס והודיע למפקדיו כי הוא ייאלץ להיעדר משירות בצה"ל במשך תקופה עד שיסיים לבנות את ביתו מחדש.

עטיה נשוי, אך הוא ישן במשך השבוע בבסיס בדרום הארץ כשאשתו ישנה לבד בביתם. הבוקר כוחות הביטחון דחפו אותה החוצה מביתה באלימות, יחד עם כל רכושם וחפציהם האישיים, והחריבו את הבית עד היסוד.

"התגייסתי בשביל להגן על העם שלי, לתת את השירות שלי לעם ולהגן על המדינה", אמר עטיה. "היום לפנות בוקר, הגיעו כוחות גדולים מאוד של משטרה וצבא להרוס את הבית שלנו בגבעת מעוז אסתר. הם באו נחושים ובברוטליות רבה, זרקו את אשתי החוצה, השליכו את כל הרהיטים והציוד האישי שלנו החוצה לגשם שעוד מעט מגיע".

להוא תיאר את תחושותיו. "המשטרה הרסה והחריבה את הבית עד היסוד, וכרגע אין לנו איפה לגור", אמר. "אני נאלצתי לצאת בלי אישור מהבסיס מהבסיס מיד כששמעתי על ההרס, ואני לא יודע מה להגיד למפקדים שלי ומה אני עומד לעשות. אני קצת מרגיש מוזר שאני בא להגן על העם שלי ועל המדינה, ומה שאני מקבל זה בעיטה לפרצוף".

לדבריו, "שולחים אותי להסתדר איכשהו. הם הורסים לי את הבית ופוגעים לי בחיים, וכנראה שבזמן הקרוב אני לא אוכל לחזור לבסיס כי אני צריך לבנות את הבית מחדש".

כפי שפורסם, שוטרי מג"ב פשטו הבוקר על גבעות כוכב השחר, "אעירה השחר", גבעה א' ו"מעוז אסתר" והרסו מבנים רבים בגבעות. לצד הרס של בתי מדרש ובתי כנסת נהרסו בתי משפחות רבות בגבעות האלה.

תרמו עכשיו לחלוצים וסייעו להשתקם מההריסות >>