מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת מנסור עבאס מרוצה מכניסת מפלגת רע"מ לממשלה וטוען שמדובר ב"הישג פוליטי אדיר".

בריאיון ליובל קרני בוועידת "ידיעות אחרונות" בבנייני האומה, עבאס לא פסל כניסה בעתיד לממשלה בראשות נתניהו. "לא מיצבנו את עצמנו בצד אחד של הפוליטיקה הישראלית - לא בצד ימין ולא בצד שמאל", סיפר.

"מי שיבוא לקראתנו ננהל איתו משא ומתן, בשלבים שונים ולמטרות שונות. קבענו עקרון שאנחנו לא פוסלים אף אחד ומי שלא פוסל אותנו אז לא נפסול אותו. מי שפוסל אותנו אז כנראה שהוא פוסל את עצמו".

עבאס התייחס למו"מ שניהל בזמנו עם נתניהו. "בשלבים השונים של המשא ומתן היו מטרות שונות. באחד מהשלבים דיברנו על הסכם קואליציוני ודיברנו על שותפות עם רע"מ. נפגשנו בבלפור כמה פעמים".

כאמור, מנסור עבאס מרוצה מכניסת רע"מ לקואליציה. "כולם הטילו ספק האם אנחנו יכולים להתקדם. בוא לא נשכח שלפני שנה ניסינו להקים ממשלה אחרת והמלצנו על בני גנץ וזה לא הצליח. אז עשינו מעין טיפול מעקף והצלחנו בסוף להקים ממשלת ימין-מרכז-שמאל-וערבים".

"לדעתי היא יכולה להשלים את ימיה. כל השותפים מבינים שיש כאן פוטנציאל אדיר, שיש תקווה ומשהו חדש. שים לב שהעולם כולו - כמעט כל משלחת שבאה לארץ - נפגשים איתי ושומעים וכו'. כל העולם מסתכל ושואל את השאלות האלה, ואפילו מתחילים לרצות ללמוד מה אנחנו עושים בשביל להשתמש בזה בעצמם. אנחנו רק בתחילת הדרך אבל אין ספק שיש כאן פוטנציאל למודל לחיקוי פוליטי שיכול לשמש חברות שלמות", טען יו"ר רע"מ.

עבאס תיאר כ"טובים מאוד" את היחסים עם ראש הממשלה: "תמיד אומרים לי שעשיתי מהלך אמיץ. אך גם בנט. בישיבה הראשונה שהייתה לנו, אחרי שעתיים של שיחה הוא קיבל החלטה. 'מנסור, אנחנו לא נעשה את זה בחדר הסגור. בוא נוציא הודעה שקיימנו דיון'. זה אומץ לב של מנהיג ולכן הוא היום ראש ממשלה ולא נתניהו".