חיים ביבס: "לסגור את המועצות הדתיות"דוברות

יו"ר השלטון המקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס קרא אתמול (שלישי) בוועידה השנתית של איגוד הגזברים לסגור את המועצות הדתיות לאלתר.

"אני, בתפיסת עולמי, צריך לסגור את המועצות הדתיות", אמר בכנס שהתקיים באילת. "זה דבר מיותר, הוא לא באמת נותן שירותים בנושאי דת ואני, שאין לי מועצה דתית, נותן הרבה יותר שירותי דת, כי הכסף שלי לא הולך לעסקנים - הוא הולך לשירותי דת".

במהלך הכנס אמר כי משרדי הממשלה הם גוף מנוון שמייצר ביורוקרטיה שלוקחת אותנו אחורה בהרבה מאוד מובנים.

על רשות המים אמר ביבס: "הקימו גוף שלם של 240 פקידים, אין להם הרבה מה לעשות, משועממים. מדובר בגוף מיותר. 240 פקידים שעולים עשרות מיליונים. וזה כאילו מותר לבזבז כספי ציבור. ואנחנו שיעילים מאוד משלמים את המחיר".

הועידה הכלכלית של גזברי הרשויות המקומיות מתקיימת בכל שנה בעיר אילת, בוועידה משתתפים מאות גזברי הרשויות מכל רחבי הארץ.

יו"ר איגוד הגזברים, אריה ברדוגו: "הכנס הזה הוא כנס מצוין ומעשיר עבורנו גזברי הרשות המקומית, אנחנו תמיד רוצים להתקדם ולקדם את הרשויות, לקבל כח מהרשות המרכזית כדי שבשורה התחתונה כל תושבי המדינה יקבלו שירות ואיכות חיים בצורה הטובה ביותר".

מרשות המים נמסר בתגובה לדברי ביבס: "כך לצערנו נשמע מי שהיה רגיל במשך שנים, ביחד עם ראשי ערים אחרים, לגבות את כספי המים ולהשתמש בהם לדברים אחרים במקום לטיפול בתשתיות המים. כתוצאה מכך במשך שנים תשתיות המים בעיריות היו מוזנחות והתושבים סבלו. רשות המים שינתה מצב זה ומכאן קיצפו של מר ביבס".

"בזכות עבודתה המקצועית של רשות המים גם ברצף שנות בצורת קשות לא היה אף לא שיבוש אחד באספקת מים. רשות המים היא הגוף שאחראי על הקמת מתקני ההתפלה שמאפשרים את המשך פיתוח הארץ וקיום של משק המתפתח על ספר המדבר", אמרו ברשות.