מיכל וולשטיין
מיכל וולשטיין צילום עצמי

לא מזמן הגיעה אלי רחלי לייעוץ. "בחתונה של חברות שלי אני בוכה לפעמים. לא, לא כי אני מקנאה. כי אני לא מבינה מה יש לי, למה אני אפילו לא באזור של הרצון להתחתן בכלל…".

כן, גם מקרים כאלה מגיעים אלי לקליניקה ולא מעט. במהלך 17 שנה את רואה הרבה הרבה סוגים של מקומות שניתן להעצר בהם. רובם נמצאים על הסקאלה שבין רוצה ללא קורה. אבל לעיתים המעצור נמצא עוד בנקודת הראשית של הציר, ברצון עצמו.

אז יש הרבה מאוד אנשים שיגידו לכם בלב דואב כמה נוראי להם להיות עוד יום ועוד יום ללא שייכות מבחינתם, ללא הבסיס הכי טבעי של בית משלהם, של אהבה, של ביחד. לעומת זאת יש את האחרים שבשבילם המילה חתונה היא סוג של סיום. סיום של חיים זורמים וחופש לפעול את חיי. כן הכל תלוי במשפטי הבסיס שחיים בנו, אמונות שנבנו מפירושים לאירועי חיים. ולא תמיד זה קורה מזוגיות נוראית או קשה שחווינו בין הורינו או זוגות אחרים. לפעמים דווקא אמא שהקדישה את כל חייה לגידול הילדים יכולה להחדיר לילדיה פחד גדול להתחתן כי היא לא כזו מתמסרת בטבעה ועבורה זה ממש לעזוב את החיים. אז מה עושים?

מה שאני עושה בקליניקה שלי זה להבין מה בדיוק יושב שם, איזה משפט או אמונה מפריעים לרצון שלנו להיות זורם ושמח. ואותו משנים.

ברגע שאותה בחורה יקרה מבינה שיש נישואין כאלו כמו של אמא שלה, ויש גם צורות נישואין אחרות לחלוטין, של אמהות קרייריסטיות, או של נשים ביתיות שיודעות כמה חשוב לתת לעצמן קורס כתיבה יוצרת וזמן איכות עם חברות.

בבית הספר למאמנות שזכיתי להקים (מחזור ב' עומד לסיים בקרוב!) ראינו כמה תפיסות ניתן לשנות בלי צורך להיכנס לעובי הקורה של מה היה בילדות שגרם לתפיסה הזו. ברב הפעמים מספיקה הידיעה כי יש לי משפט שאינו משרת אותי וקבלת כמה כלים להטמעת משפט בריא חדש. רק אם הדרך של המודעות ותרגילי השינוי המחשבתיים לא מזיזים את המערכת נלך יותר לעומק. זו השיטה, להתחיל מהקל לכבד.

בשנה הבאה מתחיל המחזור הראשון למאמנים גברים על מנת למנף את השיטה שמביאה הרבה הרבה חתנים וכלות גם לטובת הצד הגברי! לתת מענה לכל אותם בחורים שעושים את אותם הטעויות שוב ושוב בשל חוסר ידע על התנהלות העולם הנשי, שיגיע ממאמנים גברים שיעבירו את השיטה.

הערב (רביעי) בשיעור השבועי של פרויקט 252 נראה מה עושים כשהרצון להתחתן לא חי בנו בצורה פשוטה, איך ניתן להזיז אותו למקום אחר, חדש ורוצה.

עדיין לא מנויים לפרויקט 252 - המיזם המוביל להדרכת מחפשי זוגיות? הצטרפו בקלות בלחיצה כאן>>