וייסמן. קורא לעונש מוות למחבלים
וייסמן. קורא לעונש מוות למחבליםצילום: רויטרס

הפיגוע המזעזע בבאר שבע אמש בו נרצחו ארבעה בני אדם, לא איפשר גם לשחקני הכדורגל בדומה לאזרחים רבים במדינה, להישאר אדישים כשגם אלה מתחו ביקורת קשה כלפי מדיניות הממשלה והעומדים בראשה.

מי שמיהרו להגיב על הפיגוע שהתרחש בסמוך למקום בו נמצאו ובתוך העיר בה הם משחקים, אלו שחקני הפועל באר שבע.

רועי גורדנה, קשר הפועל באר שבע, הגיב לדברי סגן שר הביטחון אלון שוסטר שכביכול הפנה אצבע מאשימה כלפי המדינה כשאמר בעקבות המתקפה ש"במשך עשרות שנים מדינת ישראל שגתה קשות באפליה של המגזר הבדואי".

גורדנה כתב על הדברים של סגן שר הביטחון שוסטר: "מתבייש שיהודי, לא משנה מה דעותיו הפוליטיות, מדבר ככה! ממשלה של פחדנים! שמפקירה את האזרחים! ממשלה של אנשים חלשים שבכל יום שישבו בשלטון האסונות רק התגברו! 4 משפחות שמתו, אין כבר כוחות נפשיים. יום עצוב".

גם שוער הפועל באר שבע אריאל הרוש יצא נגד הממשלה כשכתב: "ממשלת בלוף, תתעוררו", ושחקן הקבוצה לשעבר מאור בוזגלו כתב: "אין הרתעה, אין ענישה. נהפכנו להיות מדינה של אדישים. כל יום משפחה אחרת נהרסת. עצוב".

חלוצה של מכבי פתח תקוה דור ז'אן הצטרף למחאת השחקנים נגד הממשלה כשצייץ: "שר לביטחון פנים כושל, סגן השר לביטחון פנים כושל, ממשלה כושלת, ממשלות כושלות. אנחנו האויב הכי גדול של עצמנו. הלב נקרע" ואילו שחקן בית"ר ירושלים תמיר עדי כתב את מה שכולם יודעים ואומרים כשכתב: "האינתיפאדה הבאה תבוא מהדרום אם לא יעצרו את זה עכשיו! הלב עם המשפחות".

שון וייסמן, חלוץ נבחרת ישראל בכדורגל המשחק בריאל ויאדוליד מהליגה הספרדית וידוע כמי שלא שותק על הטרור הערבי, כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "מתי יהיה עונש מוות למחבלים?", ואילו חברו לחוד ההתקפה בנבחרת הלאומית תומר חמד, המשחק בליגה האוסטרלית תיקן דיווח מוטה ברשת BBC על הפיגוע בו נכתב ש"ארבעה נהרגו במתקפה במרכז קניות בישראל", כששינה את המילה "נהרגו" ל"נרצחו", והוסיף שמדובר במתקפת טרור.