הרב דניאל כהן
הרב דניאל כהן צילום: הידברות

מכללת צמאה מבססת את מעמדה כאחת המכללות המשפיעות ביותר בתחום תורת הנפש. מכללת צמאה משלבת בין לימוד שיטת NLP - שיטה ששינתה את חייהם של מיליוני בני אדם, לבין פסיכולוגיה יהודית.

אחת הסדנאות המשמעותית ביותר בלימודים בצמאה, היא הסדנה של הרב דניאל כהן, עד כדי כך שאחד התלמידים בצמאה, אלעד ביטון, ר"מ בישיבת נווה דקלים באשדוד מספר ש"החיים שלי מתחלקים לשני חלקים. לפני הסדנה של הרב דניאל ואחרי הסדנה של הרב דניאל". גם עורך דין גולן דניאל, תלמיד נוסף בצמאה, מעיד "שהסדנה העצימה אצלי את הבטחון העצמי ואת הראייה הרחבה יותר בחיים. ממליץ בחום לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייו".

המחזור הבא יפתח לאחר חג הפסח בע"ה ואתם מוזמנים לתפוס את המקומות האחרונים בספסל הלימודים. לפרטים נוספים לחצו כאן.

לקראת פתיחת המסלול הקרוב במכללת צמאה, תפסנו את הרב דניאל כהן לשיחה קצרה על ההצלחה של הסדנה המדוברת.

מהי המטרה של הסדנה שהרב מעביר במכללת 'צמאה'?

לתת לאנשים מצפן פנימי וקשב עמוק לעצמם, לאחרים, ולמגמות החיים שלהם, לטפל ולהתייחס לדברים שיכולים לטשטש לאדם את היכולת שלו לשמוע אל ליבו. אלו דברים שאנשים היום כל כך זקוקים להם.

איך זה באמת קורה?

זה נעשה דרך התנקות מכל מיני הפרעות חיצוניות, השקטה פנימית מרעשי רקע ומדעות קדומות על עצמם, ועל אירועי החיים שלא טופלו. ודרך דברים דרמטיים שקורים בתוך המפגשים, שבהם הם מוזמנים לפגוש דמויות מן העבר וההווה שיש להם איתם התמודדויות, ואנחנו עוזרים להם לחשוף ולגלות את מה שבאמת קורה ביניהם ואיך הם יכולים להגיע לקשר יותר עצמי ועצמאי איתם.

אני נוהג לאתגר אותם לשמוע ולחדד את מה שהם אמרו, כי כשבנאדם מקשיב לעצמו, זה כלי הריפוי העוצמתי ביותר, כי לרוב אנחנו פשוט מדברים ולא שומעים, אפילו את עצמנו, שלא לומר את אחרים.

הסדנה של הרב דניאל כהן
הסדנה של הרב דניאל כהן צילום: מכללת צמאה

כיצד הסדנה שלך משתלבת עם לימודי NLP שגם נלמדים במכללת צמאה?

שיטת NLP מעניקה כלים לניהול מחשבות, שינוי רגשות ואמונות מגבילות ועבודה רבה על התת מודע, והסדנה שלי מעניקה כלים, פתיחת לב, הקשבה פנימית עמוקה ועבודה על העל מודע. לדעתי יש כאן השלמה נפלאה שאחד מזין את השני.

האם הרב יכול לספר לנו על מקרים מיוחדים שהתרחשו בסדנה?

יש אינספור מקרים, למשל צעיר אחד שהיה קפוא וסגור ובמהלך הסדנה הפך לאדם אמיתי, אותנטי, פתוח וזורם. במיוחד נפתח לו הקשר עם אבא שלו עד שאבא שלו אמר לו שהוא מרגיש שהוא ממש השתנה. זה מדהים.

סיפור נוסף על אדם שלמד בילדות בכל מיני מסגרות לא מתאימות לו, מה שגרם לו למחסום פנימי בחיים. במהלך העבודה בסדנה הוא נפתח ופתר את המקרים מהעבר ונפתח לו ערוץ של אהבה ואכפתיות והוא שינה את כל הגישה שלו לעצמו ולתלמידיו. תלמיד אחר פנה אלי ואמר לי "הרב דניאל, אני נשוי כבר 20 שנה וזו הפעם הראשונה שניהלתי שיחה אמיתית עם אשתי".

מרצי מכללת צמאה
מרצי מכללת צמאה צילום: מכללת צמאה

מכללת 'צמאה' מביאה חדשנות בלימודי תחום הנפש ומשלבת את שיטת ה - NLP העולמית עם לימודי פסיכולוגיה יהודית. במכללת 'צמאה' תלמדו עם טובי המרצים (במסלולים נפרדים לגברים ולנשים): הרב מיכי יוספי, הרב חגי לונדין, הרב דניאל כהן, הרב שמואל מינקוב ועוד. הלימודים מוכרים לגמולים ולשנת שבתון (חובה ורשות) ובסיומם מקבלים תעודה יוקרתית רישמית ובינלאומית עם חותם HNLP העולמית.

המחזור הבא יפתח לאחר חג הפסח בע"ה ואתם מוזמנים לתפוס את המקומות האחרונים בספסל הלימודים. לפרטים נוספים לחצו כאן.