יריד הגרעינים. לא צריך לצאת מהבית
יריד הגרעינים. לא צריך לצאת מהביתצילום: יח"צ

מה מייחד את הגרעין ברמלה, מי הם חברי הגרעין בערד, ובאיזה פרוייקט חברתי תוכלו להשתלב בגרעין רמת השרון?

קרן קהילות, ארגון המאגד תחתיות את הגרעינים התורניים ברחבי הארץ יצר השנה יריד וירטואלי ייחודי ( ד'-ו' ניסן 5-7.4) כדי להכיר לקרב ולפגוש מקרוב את הגרעינים התורניים והאפשרויות שהם מביאים איתם.

בשנה האחרונה נראה שזמן המסך שקיבלו הגרעינים התורניים רק עלה והביא איתו שאלות נוקבות על השקפת עולם, ישוב ארץ ישראל וקירוב לבבות. כדרכה של תקשורת בישראל אין זה פלא שדווקא מתוך הביקורת, נוצר גל של מתעניינים השוקלים להצטרף לגרעין תורני ובכך לשלב שליחות וחיי קהילה.

להרשמה ליריד הקהילות הגדול לחצו כאן

הזמנה ליריד הקהילות הוירטואלי הגדול

בשנה הבאה נשב על המרפסת

מעבר לערכי השליחות, ולכך שהמגורים בגרעין מעניקים סיפוק ומשמעות, העובדה שרבים מהגרעינים ממוקמים בפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל מביאים איתם מחירי דיור נגישים יותר. רק כדי לסבר את האוזן, באיזור מרכז הארץ של גרעין לוד שכל עם ישראל שמע עליו בשנה האחרונה, ניתן למצוא דירות מרווחות בנות ארבעה או חמישה חדרים בסביבות 1,500,000. אם מעמיקים לשכונות היותר מורכבות תוכלו לצאת אפילו עם עודף ממיליון ברכישת דירת שלושה חדרים.

קהילה הגדולה מסך חלקיה

אך הנושא הכספי הוא שולי יחסית ברוב המקרים, והנושא המרכזי המעסיק את הזוגות הוא תחושת השייכות : הצטרפות לקהילה, לבית ספר, ולבית כנסת שמדבר אליהם וקרוב להשקפת עולמם. השיח המפוכח של השנים האחרונות גם מבקש להימנע מיצירה של שתי שכבות אוכלוסיה שאינן מתערבבות זו בזו, אלא מנסה ליצור שילוב אורגני וחי בין הגרעין והקהילה המקומית, ליצור חיבור, אהבה, ודיבוק חברים.

היריד, שיתקיים השנה במתכונת וירטואלית יוצאת דופן, מכיל בתוכו תכנים ומפגשים בהיקף עצום ונגיש, המאפשר לכל משפחה להיחשף למגוון רחב של קהילות, לעסוק לעומק בשאלות שיעזרו לה לבחור ולתקשר באופן ישיר עם רכזי הקהילות בכל הארץ, כך שיוכלו להתחיל בתהליך באופן הנוח ביותר.

להרשמה ליריד הקהילות הגדול לחצו כאן