קטנגי' בראטו ג'קסון
קטנגי' בראטו ג'קסון צילום: רויטרס

השימוע בסנאט של השופטת קטנגי' בראטו ג'קסון המועמדת לבית המשפט העליון עימת אותה עם תפיסת השמאל הרדיקלי בארה"ב המרחיבה את ההגדרה של אישה מהגדרה ביולוגית להגדרה הנשענת על הזהות המגדרית אותה קובע כל אדם באופן בלעדי.

על פי תפיסה זו גבר יכול להגדיר עצמו כאישה (ולהיפך) גם מבלי לעבור ניתוח לשינוי מין והגדרה זו חייבת להיות מקובלת על ידי החברה והממסד ממתן היתר להשתמש בשירותי ומלתחות הנשים עבור דרך השתתפות בתחרויות של נשים וכלה בקבלת זכויות בחוק המיוחדות לנשים.

בראון המשמשת שופטת פדרלית בבית הדין לערעורים במחוז קולומביה ואשר מועמדתה לבית המשפט העליון מקודמת ע"י הנשיא ג'ו ביידן בשל היותה שחורה, נשאלה ע"י הסנטורית מרשה בלקבורן רפובליקנית מטנסי: "האם את יכולה לציין הגדרה של המילה אישה?". על כך השיבה השופטת בראון: "אינני יכולה".

הסנטורית בלקבורן הקשתה עליה: "המשמעות של המילה אישה כל כך אינה ברורה ומעוררת מחלוקת שאת אינה יכולה להציג בפניי הגדרה?".

השופטת בראון הסבירה: "בעבודתי כשופטת אני מטפלת במחלוקות. אם קיים ויכוח בנוגע להגדרה, אנשים מעלים טענות, אני בודקת את החוק ואני מקבלת החלטה".

הסנטורית בלקבורן סיכמה את הדברים באומרה: "העובדה שאת אינך יכולה לתת לי תשובה ישירה בנוגע לעניין בסיסי כמו מה היא אישה מדגישה את הסכנות של חינוך פרוגרסיבי שאנו שומעים אודותיו".