המתגייסים הטריים
המתגייסים הטרייםצילום: צל"ש

250 בני ישיבות השתתפו בכנס מתגייסים של ארגון צל"ש (צבא לשם שמיים).

המתגייסים הטריים הגיעו מישיבות ומכינות מכל רחבי הארץ, והם עתידים להתגייס לחטיבות מגוונות בצה"ל, חלקם כבר בשבוע הבא.

היום המיוחד התקיים בשיתוף איגוד ישיבות ההסדר, מיזם הדף השבועי, מכון צורבא מרבנן, עמותת נצח יהודה וישיבת הכותל.

בכנס השתתפו והעבירו שיעורים הרב ברוך וידר, הרב שלמה אבינר, הרב אליעזר קשתיאל, הרב שמואל אליהו, הרב צבי קוסטינר, הרב פרץ איינהורן ואורי פינסקי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר שתקף בחריפות את סוגיית "חמץ בצה"ל".

את היום פתח הרב פרץ שאמר: "אנחנו רוצים את ביטחון עם ישראל. לא רק בצד הפיזי, התורה שלנו זה ביטחון עם ישראל, שמירת הלשון שלנו זה ביטחון עם ישראל, התפילה שלנו זה בטחון עם ישראל".

"התגובות מהחיילים בשטח מחזקות אותנו מאוד להמשיך לתת את הלב, להעמיק ולהרחיב את הפעילות ולגעת בלב של כל חייל בכל מרחבי ארצנו הקדושה", הוסיף הרב.

הרב שמואל אליהו ריגש את החיילים, "אתם המשך דורות הגבורה של עם ישראל. רחל אמנו גאה בכם, ישעיהו הנביא מביט בכם, הושע צפניה ועמוס נמצאים יחד איתנו, אברהם אבינו איתנו, אם היו רואים אתכם כאן היו גאים בכם. המשיכו את רוח הגבורה הזו של כל הדורות".

צילום: צל"ש
צילום: צל"ש

בשיא הכנס הגיעו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו יחד עם יהונתן פולארד. המתגייסים למדו בחברותות ועשו סיום מסכת ברוב עם לעילוי נשמת אסתר פולארד ז"ל. בנוסף נרשמו עשרות חיילים לתוכנית הלימוד של 'הדף השבועי' ואף קיבלו שי מארגון "צורבא מרבנן", ספרון הלכה יומית מחולק על פי פרשיות השבוע.

יהונתן פולארד דיבר עם המתגייסים, "הרושם הראשוני שלי הוא שאני מאוד מרחם על האויבים שלנו, אתם מייצגים את הכי טוב של הארץ שלנו, אתם העלית, אתם כל מה שנועדנו להיות על ידי ה', חיילים יהודים חסרי פחד שמגנים על ארצנו. כל הכבוד".

יהונתן ביקש לחלק לכל חייל את הספר '222 הימים של כפר דרום', המספר על מלחמה, גבורה ואהבת הארץ, המהדורה הזו של הספר הודפסה במיוחד לעילוי נשמת אסתר, עבור החיילים. "אני לא יכול לומר מספיק עד כמה אני גאה בכולכם, כי אתם העתיד שלנו, אתם מגינים על העתיד שלנו".

לאחר הסיום אמר אחד החיילים למארגנים: "אתם לא מבינים את גודל ההשפעה שלכם בצה"ל, ההשפעה של לימוד התורה הקבוע לאורך כל השירות הצבאי, זה לא רק שומר מבחינה רוחנית, זה מרים את כל המחלקה להיות חיילים הרבה יותר טובים ומקצועיים".