קיצצה את ברדוגו וישי שנרב, הזיזה את איבגי. גלית אלטשטיין
קיצצה את ברדוגו וישי שנרב, הזיזה את איבגי. גלית אלטשטיין צילום: גלי צה"ל

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, מותח ביקורת על התנהלות מפקדת גלי צה"ל גלית אלטשטיין שמדירה את אנשי הימין מהתחנה הצבאית בגיבוי שר הביטחון בני גנץ.

סגל צייץ בטוויטר: "השתיקה המבישה של לוחמי חופש העיתונות למראה ההשתלטות העוינת על גל"צ והטיהור הפוליטי של מתנגדי הממשלה לא תישכח. אנא, אל תפנו לחתום על עצומות כשהשלטון יתחלף".

העיתונאי ומבקר הטלוויזיה עינב שיף תקף גם הוא את התנהלות המפקדת של גלי צה"ל, ואמר כי השינויים בתחת הרדיו נעשים בלי מנדט, והשתיקה שבה הם מתקבלים היא מבישה לא פחות.

שיף כתב בידיעות אחרונות כי "חוץ מהבניין המכוער ברחוב יהודה הימית ביפו, דברים זזים בגלי צה"ל. כלומר, הם זזים בעיקר בתנאי שהם ימנים: יעקב ברדוגו הוטס מהתוכנית היומית עם ירון וילנסקי למרות נתוני האזנה גבוהים, ישי שנרב סיים את דרכו בפריים־טיים של הבוקר ועבר לתוכנית שבועית (וזוגית) בערב ואמיר איבגי כבר לא מנהל את מחלקת החדשות אבל ממשיך להגיש תוכנית בצהריים".

שיף רמז כי בהתאם להשקפתו של בני גנץ, טלי ליפקין שחק מונתה לראש מחלקת התוכניות בתחנה, "וכל זה קורה תחת פרט אחד קטן וזניח: לגלי צה"ל אין מנהל/ת במשרה מלאה, שנבחר/ה אחרי הליך תקין, כלומר עם מנדט לבצע מהפכות. ולא משלשום, אלא כבר יותר מחצי שנה".

"גוף תקשורת ציבורי נראה כבר חודשים ארוכים, ממש במקרה כאילו גנץ שולט בו כפי שמירי רגב אפילו לא חלמה לשלוט בתאגיד השידור. אגב, רק על המשפט המיתולוגי שלה ("מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו") הלכו ימים שלמים של התקפי חרדה וקינות מהמחנה המוטרד. אבל תחנה שעד לא מזמן ריחף מעליה איום רציני של סגירה, עד שהראשים הנכונים התחילו להתגלגל? זה בכלל החזרת עטרה ליושנה. עיתונות במקום עסקנות. ובכלל, שמעתם מה דודי אמסלם אומר בנאומים שלו? זה נורא. איך הוא לא מתבייש. ממש סכנה לדמוקרטיה".